Jaki program do konwersji?

witam. mam duzy problem, chciałabym przekonwertować plik avi na inny możliwy do odtworzenia w stacjonarnym DVD. próbowałam przekonwertować na MPEG-2, ale zajmuje on ok 6GB. Czy ktoś mógłby doradzić mi jakim programem najlepiej to zrobić, lub w jaki plik konwertować avi, aby zajmował mniej miejsca? a może ja to robię p[oprostu błędnie? dziękuję bardzo za pomoc.

Może na divx?

Program dr. divx jest teraz bezpłany, a bardzo prosty w obsłudze i dobrze konwertuje :slight_smile:

Avi2DVD <== to niezły programik, a któraś jego wersja jest bezpłatna. :smiley:

dziękuję bardzo za pomoc :wink: ale czy to nie jest tak, że jeżeli przekonwertuję na divixa to bedzie to bardzo duży plik? bardzo mi zależy, żeby był jak najmniejszy…

sprawdż np w Gspot jaki masz bitrate(zwłaszcza video bitrate - podawany w kb(kilobitach!) na sek i konwertując odpowiednio zmniejsz bitrate docelowy; informacje możesz również uzyskać w media info - polecam,

bo integruje się z menu kontekstowym(trzeba mu zaznaczyć taką opcję

w opcjach lub settings - nie pamiętam), wystarczy najechać myszką na avi, a wyświetli ci obszerne informacje o pliku - bitrate, użyty kodek itd;

oba programy są popularne, więc łatwo je znależć;

avi to nie kodek, tylko tzw.pojemnik(container), czyli sposób pakowania danych video i audio, więc nic to nie mówi np. o użytym kodeku, stopniu

kompresji itd.

ps. wiele konwerterów ma opcje zmniejszania pliku do odpowiedniej wielkości w mb lub czasu trwania, dobierają wtedy bitrate automatycznie,

o ile pamiętam opcje takie ma także dr. divx!

dziekuję z całego serca! własnie o to mi chodziło! trudno czasem się poruszać jak nic się nie rozumie ;). jeszcze raz dziękuje!