Jaki program do nadruku na płycie CD

(Pepe3905) #1

Witam wszystkich czytających!

Być może dla niektórych będzie to powielenia jakiegoś istniejącego już tematu, ale przestało mi się już chcieć czytać wszystko po kolei.

Przeczytałem kilka wątków i nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

Przechodząc do zagadnienia:

Posiadam drukarkę atramentową Canon do której dołączona jest tacka na którą nakłada się płytę z możliwością nadruku.

Dołączone jest i oprogramowanie do tworzenia projektów, ale to co mi nie pasuje, to zbyt duże środkowe kółko które pozostaje bez nadruku.

Czy zna ktoś DARMOWY i POLSK I program który będę mógł wykorzystać do tworzenia projektów z własnych zdjęć i napisami, z możliwością dokonania nadruku na CAŁEJ płycie (wiadomo, bez wyciętego otworu wewnętrznego)?

Za sensowne odpowiedzi bardzo dziękuję.

DarterS

(Adam Bialek) #2

Jak to sobie wyobrażasz? Płyty przystosowane do nadruku różnią się od zwykłych płyt tylko tym, że są pokryte białą farbą, na której dokonywany jest wydruk. Każda płyta ma otwór wewnątrz. W jaki więc sposób chcesz wykonać wydruk na czymś co nie istnieje?

(Kmazur) #3

podczas drukowania z programu dołączonego do drukarki można nieco zmieniać średnicę tego kółka, ale nie da się go całkowicie zlikwidować, gdyż w środku płytki jest dziura, a wokół niej czasem nie ma powłoki do nadruku, więc chyba nie przewidziano możliwości druku na całej powierzchni

projekt nadruku możesz robić w dowolnym programie, z którego potem uda się wypuścić plik (zwykle jpg) do zaimportowania przez program drukarki

(Pepe3905) #4

Choć dziękuję za już zamieszczone odpowiedzi (mało mi przydatne) to widzę, że chyba bardziej łopatologicznie muszę ująć problem mojego zagadnienia:

Wewnętrzny pierścień który pozostaje bez nadruku jest znacznie większy niż znajdujący się pod nim podkład.

Ujmę to jeszcze inaczej : po wydrukowaniu projektu na płycie pozostaje wewnętrzny biały margines o szerokości 6mm.

Mogę go jedynie powiększy (ten margines) a więc jeszcze bardziej zawężyć pole powierzchni samego projektu. Zmniejszyć jednak już nie.

Szukam więc programu który zniweluje mi do "0" wewnętrzny margines (a nie zrobi nadruk na otworze czyli w próżni :roll: - nie jestem kretynem).

[Czy to co teraz napisałem bardzo różni się od sformułowania w pierwszym poscie "zbyt duże środkowe kółko które pozostaje bez nadruku"]

Wiem że muszą być takie programy, bo kiedyś widziałem już płytę z takim "pełnym" nadrukiem.

Odnoszę się więc do wiedzy forumowiczów w poszukiwaniu takiego programu.

(Adam Bialek) #5

To wynika z właściwości drukarki i tego nie przeskoczysz. Posiadam drukarkę Canon i905D. Zostawia mi ona margines 3 mm i w żadnym programie tego nie zmienisz. Zmienić możesz jedynie drukarkę.

(Pepe3905) #6

Też to biorę pod uwagę, że być może jest to zagadnienie po stronie drukarki.

Ale mimo wszystko chciałbym się upewnić, a więc temat dobrego, polskiego i bezpłatnego programu który poszukuję jest nadal aktualny. :slight_smile:

DarterS