Jaki program do nadruku na płycie CD

Witam wszystkich czytających!

Być może dla niektórych będzie to powielenia jakiegoś istniejącego już tematu, ale przestało mi się już chcieć czytać wszystko po kolei.

Przeczytałem kilka wątków i nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

Przechodząc do zagadnienia:

Posiadam drukarkę atramentową Canon do której dołączona jest tacka na którą nakłada się płytę z możliwością nadruku.

Dołączone jest i oprogramowanie do tworzenia projektów, ale to co mi nie pasuje, to zbyt duże środkowe kółko które pozostaje bez nadruku.

Czy zna ktoś DARMOWY i POLSK I program który będę mógł wykorzystać do tworzenia projektów z własnych zdjęć i napisami, z możliwością dokonania nadruku na CAŁEJ płycie (wiadomo, bez wyciętego otworu wewnętrznego)?

Za sensowne odpowiedzi bardzo dziękuję.

DarterS

Jak to sobie wyobrażasz? Płyty przystosowane do nadruku różnią się od zwykłych płyt tylko tym, że są pokryte białą farbą, na której dokonywany jest wydruk. Każda płyta ma otwór wewnątrz. W jaki więc sposób chcesz wykonać wydruk na czymś co nie istnieje?

podczas drukowania z programu dołączonego do drukarki można nieco zmieniać średnicę tego kółka, ale nie da się go całkowicie zlikwidować, gdyż w środku płytki jest dziura, a wokół niej czasem nie ma powłoki do nadruku, więc chyba nie przewidziano możliwości druku na całej powierzchni

projekt nadruku możesz robić w dowolnym programie, z którego potem uda się wypuścić plik (zwykle jpg) do zaimportowania przez program drukarki

Choć dziękuję za już zamieszczone odpowiedzi (mało mi przydatne) to widzę, że chyba bardziej łopatologicznie muszę ująć problem mojego zagadnienia:

Wewnętrzny pierścień który pozostaje bez nadruku jest znacznie większy niż znajdujący się pod nim podkład.

Ujmę to jeszcze inaczej : po wydrukowaniu projektu na płycie pozostaje wewnętrzny biały margines o szerokości 6mm.

Mogę go jedynie powiększy (ten margines) a więc jeszcze bardziej zawężyć pole powierzchni samego projektu. Zmniejszyć jednak już nie.

Szukam więc programu który zniweluje mi do “0” wewnętrzny margines (a nie zrobi nadruk na otworze czyli w próżni :roll: - nie jestem kretynem).

[Czy to co teraz napisałem bardzo różni się od sformułowania w pierwszym poscie “zbyt duże środkowe kółko które pozostaje bez nadruku”]

Wiem że muszą być takie programy, bo kiedyś widziałem już płytę z takim “pełnym” nadrukiem.

Odnoszę się więc do wiedzy forumowiczów w poszukiwaniu takiego programu.

To wynika z właściwości drukarki i tego nie przeskoczysz. Posiadam drukarkę Canon i905D. Zostawia mi ona margines 3 mm i w żadnym programie tego nie zmienisz. Zmienić możesz jedynie drukarkę.

Też to biorę pod uwagę, że być może jest to zagadnienie po stronie drukarki.

Ale mimo wszystko chciałbym się upewnić, a więc temat dobrego, polskiego i bezpłatnego programu który poszukuję jest nadal aktualny. :slight_smile:

DarterS