Jaki program do nagrywania

Witam

Jakiego programu użyć aby wypalić  na płyte DVDR film z plikami MKV , AVI i ogladać na odtwarzaczu BLU RAY.  Program Ashampo wypala pliki DVD Video BUP , IFO , VOB . Program Burn AwareFree wypala pliki DVD Video TS. Czy mato być  jako DVD z plikami.

 

Pozdrawiam

Normalnie nqgrywasz jako dane. Odtwarzacz musi czytać matroske. Chyba że zrobisz konwersję na DVD to możesz nagrywać tak jak piszesz, ale to bez sensu bo stracisz jakość.

Do nagrywania płyt polecam Ci CDBURNERXP .

https://cdburnerxp.se/pl/download

BLU-RAY (stacjonarny) standardowo obsługuje kodeki : MPEG-2 , VC-1 i H.264 (instrukcja obsługi) .

Problem jest np. z kodekiem MPEG-4 1/2/3 (.avi) .

Jeżeli ma USB to spróbuj odtworzyć z karty SD (czytnik) , pendrive lub dysku .

MEDIA INFO (informacje o plikach audio/video) : 

https://mediaarea.net/pl/MediaInfo/Download/Windows

Do tworzenia (i nie tylko) obrazów .iso BLU-RAY (bez menu , lista odtwarzania) możesz użyć programu TSMUXER 2.6.12 (operacja bezstratna bit za bit) :

http://www.free-codecs.com/tsmuxer_download.htm

W zależności od wielkości możesz nagrać na płytę DVD , DVD DL , BD , BD DL .

Konwersja materiałów 1080p do DVD to strata czasu .

H.264 to inaczej też MPEG-4 part.10 , a part.13 to H.265 (HEVC) .

Rozszerzenie pliku jest wtórne i najważniejszy jest kodek , choć producent urządzenia może ograniczyć liczbę przez nie obsługiwanych rozszerzeń plików . To z kolei prowadzi do wniosku , że jeżeli mamy plik zakodowany kodekiem obsługiwanym przez urządzenie i jest on “nie widziany” przez nie , to należy dokonać “konwersji” najprostszej z możliwych tj. zmienić rozszerzenie pliku , a nie tracić czas na konwersję (+ strata jakości) . “Odstępstwem” od tej zasady (.m2ts na .ts lub .mkv) są np. TV SONY (np. UHD za 11k , ale za to moc układu grafiki wideo jest “oszałamiająca”) i należy je “oszukać” MKVTOOLNIX-em (czytają nagłówek pliku wideo) . TV SAMSUNG (moc układów grafiki to “marność nad marnościami”) jest to zupełnie “obojętne” i odtwarzają jak “leci” (czasem z przycinaniem , a komendy z pilota czekają w “kolejce”) .

https://picasaweb.google.com/115751777304781445158/WINDOWSMEDIAPLAYER12X3264