Jaki program do nagrywania


(Totalrecall) #1

Witam

Jakiego programu użyć aby wypalić  na płyte DVDR film z plikami MKV , AVI i ogladać na odtwarzaczu BLU RAY.  Program Ashampo wypala pliki DVD Video BUP , IFO , VOB . Program Burn AwareFree wypala pliki DVD Video TS. Czy mato być  jako DVD z plikami.

 

Pozdrawiam


(Longhorn2009) #2

Normalnie nqgrywasz jako dane. Odtwarzacz musi czytać matroske. Chyba że zrobisz konwersję na DVD to możesz nagrywać tak jak piszesz, ale to bez sensu bo stracisz jakość.


(KAZDAN63) #3

Do nagrywania płyt polecam Ci CDBURNERXP .

https://cdburnerxp.se/pl/download

BLU-RAY (stacjonarny) standardowo obsługuje kodeki : MPEG-2 , VC-1 i H.264 (instrukcja obsługi) .

Problem jest np. z kodekiem MPEG-4 1/2/3 (.avi) .

Jeżeli ma USB to spróbuj odtworzyć z karty SD (czytnik) , pendrive lub dysku .

MEDIA INFO (informacje o plikach audio/video) : 

https://mediaarea.net/pl/MediaInfo/Download/Windows

Do tworzenia (i nie tylko) obrazów .iso BLU-RAY (bez menu , lista odtwarzania) możesz użyć programu TSMUXER 2.6.12 (operacja bezstratna bit za bit) :

http://www.free-codecs.com/tsmuxer_download.htm

W zależności od wielkości możesz nagrać na płytę DVD , DVD DL , BD , BD DL .

Konwersja materiałów 1080p do DVD to strata czasu .

H.264 to inaczej też MPEG-4 part.10 , a part.13 to H.265 (HEVC) .

Rozszerzenie pliku jest wtórne i najważniejszy jest kodek , choć producent urządzenia może ograniczyć liczbę przez nie obsługiwanych rozszerzeń plików . To z kolei prowadzi do wniosku , że jeżeli mamy plik zakodowany kodekiem obsługiwanym przez urządzenie i jest on “nie widziany” przez nie , to należy dokonać “konwersji” najprostszej z możliwych tj. zmienić rozszerzenie pliku , a nie tracić czas na konwersję (+ strata jakości) . “Odstępstwem” od tej zasady (.m2ts na .ts lub .mkv) są np. TV SONY (np. UHD za 11k , ale za to moc układu grafiki wideo jest “oszałamiająca”) i należy je “oszukać” MKVTOOLNIX-em (czytają nagłówek pliku wideo) . TV SAMSUNG (moc układów grafiki to “marność nad marnościami”) jest to zupełnie “obojętne” i odtwarzają jak “leci” (czasem z przycinaniem , a komendy z pilota czekają w “kolejce”) .

https://picasaweb.google.com/115751777304781445158/WINDOWSMEDIAPLAYER12X3264