Jaki program do obliczania transferu w sieci Play

(603mariusz) #1

Witam posiadam internet mobilny Play Online 49 za 49zł miesięcznie,modem Huawei E353U-2 Link z dodatkową antenką zewnętrzną oraz dokupiłem TP-link TL-MR3220 z gniazdem pod usb,żeby umieścić na strychu i mieć lepszy zasięg,pytanie jaki program zainstalować żebym widział naliczanie transferu w dwie strony w miarę dokładnie,bo wcześniej naliczał mi to program Play ale że jest podłączony poprzez TP Link to już laptop go nie widzi.

.

64_1312793482_thumb.jpg54_1312793482_thumb.jpg60_1312793482_thumb.jpg

(Andrzejjez) #2

Sprawdź Du Meter . Powinien Ci sie sprawdzić.Też używam.

(Kris-is) #3

A ja polecę ten program: http://www.dobreprogramy.pl/NetWorx,Program,Windows,15976.html

(skrzek) #4

Zastanawiałem się jak sprawdzać transfer pod linuxem (aplikacja Play nie działa, tak jak w przypadku routera) i zostało przy tym że transfer sprawdzam na stronie Play24 - bez zbędnej zabawy w aplikacje...

(603mariusz) #5

Ok koledzy dzięki za program,mam jeszcze pytanie jestem w play mobile dopiero dwa tygodnie,jeżeli bym wykorzystał ten limit GB jaki przysługuje na miesiąc to internet mi nie będzie działał czy mogą mi doliczyć do abonamentu jakąś kwotę i jeszcze gdy nie wykorzystam limitu GB przez miesiąc tom przepada czy przechodzi na drugi miesiąc.

(skrzek) #6

nie doliczą nic jeśli nie wykupisz dodatkowego pakietu, a po wykorzystaniu dostepnego limitu prędkośc neta spadnie do tak zawrotnej - jakby całkowicie przestał działać...

przepada... okres rozliczeniowy rozpoczynasz pełnym limitem.

(603mariusz) #7

Całe szczęście że nie naliczą więcej,próbowałem założyć konto na Play24,podobno można tam sprawdzić ile limitu się wykorzystało z tego limitu GB ale niestety po wpisaniu loginu i hasła z cyframi i literami strona nie reaguje,

(skrzek) #8

ale rozumiem że jako numer telefonu przy zakładaniu hasła - podajesz numer swojego PlayOnline??? dostaniesz na niego sms z hasłem, więc procedura rejestracji konta przez router raczej się nie uda, bo wymaga odczytania smsa otrzymanego na modem.

(603mariusz) #9

Jestem,a więc tak,jako numer podaje swój własny sieci plus,a to musi być jednak numer karty jaka jest włożona do modemu,tylko czy później muszę tą kartę wyciągnąć z modemu i włożyć do telefonu żeby sms odczytać ? to raz a dwa mam jakieś hasło na umowie zapisane jakie kazał mi wybrać w punkcie play cztery liczby i trzy litery.

Jest założyłem konto tylko;

Za każdym razem jak chcę wejść na swoje konto play 24 jest wysyłane hasło jednorazowe i muszę kartę z modemu przekładać do telefonu żeby odczytać sms i z powrotem ją znów do modemu,nie da się tego przekierować na inny numer w play.

Czy jest szansa żeby widzieć zasięg nadajnika ile jest kresek,do tej pory miałem to z programu play,ale słaby zasięg był i musiałem modem podłączyć do rutera z gniazdem usb na strychu i kablem z laptopem lub drogą radiową lącze ale nie widzę jaki jest najlepszy zasięg przy wybieraniu miejsca dla rutera z modemem.

(skrzek) #10

Numer admistracyjny ustalisz w Play24 - Moje konto > Edytuj profil > dodaj numer

wtedy smsy możesz dostawać na inny numer (nie wiem czy także w innej sieci)

wiecej w pomocy - http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/c ... index.html

co do zasięgu w przypadku podłączenia modemu do routera - to bladego pojęcia nie mam, bo styczności z tym nie miałem, zastanawiam się tylko czy router nie udostepnia takiej możliwości.

(603mariusz) #11

W porządku dzięki za pomoc skrzek ,dodam,ze gniazdo w tym modemie pod zewnętrzną antenę całe się wykruszyło jest bardzo słabe i delikatne,pisałem do obsługi play jaki koszt wymiany gniazda,to odpisali,że serwis takie sprawy tylko wie,a jak do serwisu napisać jaki e-mail to nie wiem,po za tym w miarę chodzi play.