Jaki program do obliczania transferu w sieci Play

Witam posiadam internet mobilny Play Online 49 za 49zł miesięcznie,modem Huawei E353U-2 Link z dodatkową antenką zewnętrzną oraz dokupiłem TP-link TL-MR3220 z gniazdem pod usb,żeby umieścić na strychu i mieć lepszy zasięg,pytanie jaki program zainstalować żebym widział naliczanie transferu w dwie strony w miarę dokładnie,bo wcześniej naliczał mi to program Play ale że jest podłączony poprzez TP Link to już laptop go nie widzi.

.

64_1312793482_thumb.jpg 54_1312793482_thumb.jpg 60_1312793482_thumb.jpg

Sprawdź Du Meter . Powinien Ci sie sprawdzić.Też używam.

A ja polecę ten program: http://www.dobreprogramy.pl/NetWorx,Program,Windows,15976.html

Zastanawiałem się jak sprawdzać transfer pod linuxem (aplikacja Play nie działa, tak jak w przypadku routera) i zostało przy tym że transfer sprawdzam na stronie Play24 - bez zbędnej zabawy w aplikacje…

Ok koledzy dzięki za program,mam jeszcze pytanie jestem w play mobile dopiero dwa tygodnie,jeżeli bym wykorzystał ten limit GB jaki przysługuje na miesiąc to internet mi nie będzie działał czy mogą mi doliczyć do abonamentu jakąś kwotę i jeszcze gdy nie wykorzystam limitu GB przez miesiąc tom przepada czy przechodzi na drugi miesiąc.

nie doliczą nic jeśli nie wykupisz dodatkowego pakietu, a po wykorzystaniu dostepnego limitu prędkośc neta spadnie do tak zawrotnej - jakby całkowicie przestał działać…

przepada… okres rozliczeniowy rozpoczynasz pełnym limitem.

Całe szczęście że nie naliczą więcej,próbowałem założyć konto na Play24,podobno można tam sprawdzić ile limitu się wykorzystało z tego limitu GB ale niestety po wpisaniu loginu i hasła z cyframi i literami strona nie reaguje,

ale rozumiem że jako numer telefonu przy zakładaniu hasła - podajesz numer swojego PlayOnline??? dostaniesz na niego sms z hasłem, więc procedura rejestracji konta przez router raczej się nie uda, bo wymaga odczytania smsa otrzymanego na modem.

Jestem,a więc tak,jako numer podaje swój własny sieci plus,a to musi być jednak numer karty jaka jest włożona do modemu,tylko czy później muszę tą kartę wyciągnąć z modemu i włożyć do telefonu żeby sms odczytać ? to raz a dwa mam jakieś hasło na umowie zapisane jakie kazał mi wybrać w punkcie play cztery liczby i trzy litery.

Jest założyłem konto tylko;

Za każdym razem jak chcę wejść na swoje konto play 24 jest wysyłane hasło jednorazowe i muszę kartę z modemu przekładać do telefonu żeby odczytać sms i z powrotem ją znów do modemu,nie da się tego przekierować na inny numer w play.

Czy jest szansa żeby widzieć zasięg nadajnika ile jest kresek,do tej pory miałem to z programu play,ale słaby zasięg był i musiałem modem podłączyć do rutera z gniazdem usb na strychu i kablem z laptopem lub drogą radiową lącze ale nie widzę jaki jest najlepszy zasięg przy wybieraniu miejsca dla rutera z modemem.

Numer admistracyjny ustalisz w Play24 - Moje konto > Edytuj profil > dodaj numer

wtedy smsy możesz dostawać na inny numer (nie wiem czy także w innej sieci)

wiecej w pomocy - http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/c … index.html

co do zasięgu w przypadku podłączenia modemu do routera - to bladego pojęcia nie mam, bo styczności z tym nie miałem, zastanawiam się tylko czy router nie udostepnia takiej możliwości.

W porządku dzięki za pomoc skrzek ,dodam,ze gniazdo w tym modemie pod zewnętrzną antenę całe się wykruszyło jest bardzo słabe i delikatne,pisałem do obsługi play jaki koszt wymiany gniazda,to odpisali,że serwis takie sprawy tylko wie,a jak do serwisu napisać jaki e-mail to nie wiem,po za tym w miarę chodzi play.