Jaki program do oglądania DVD pod Vistą?

(Krzysztel) #1

Jaki polecacie program do odtwarzania DVD pod Vistą Home Premium? Power DVD Ultra 7.3 nie odtwarza mi dźwięku. :oops:

(Quente82) #2

a próbowałeś zwykłym wmp 11? sterowniki do karty muzycznej masz?

(Krzysztel) #3

Sterowniki mam najnowsze. WMP nie bardzo mi odpowiada.

:?

(Johny) #4

A AVS DVD Player próbowałeś ?

Potrzebujesz pewnie kodeków AC3,też są w dziale kodeki,nie dam gwarancji,czy zgodne z Vistą

(PeterMac) #5

krzysztel - do DVD polecam pozostać przy PowerDVD 7.3 Ultra, a to ze nie odtwarza dzwieku to masz coś zle poustawiane, dzwiek nie jest rozkodowywany przed dekoder, u mnie wszystko gra jak nalezy włącznie z Dobly Digital, DTS 5.1 na Viscie. Napisz coś wiecej jaka karta dzwiekowa, sterwoniki, jakie audio itd.

(Tomek B) #6

Johny ma rację, AVS DVD Player działa pod vistą znakomicie. Dobry, intuicyjny interfejs. Dobry freeware, warto.

(PeterMac) #7

taki AVS DVD Player nie dorasta do pięt PowerDVD 7.3 Ultra :slight_smile: który ma przedewszystkim juz obsluge Blu-Ray, HD-DVD, obsluge wszystkich formatów dzwiekowych od DD5.1 po DTS-HD, no ale jak ktoś szuka darmowego gówienka to lepiej odpalac juz DVD np z Media Player Classic.

(Krzysztel) #8

Ale która dokładnie wersja PowerDVD i z jakim patchem? Karta grafiki Geforce 8600.

(Roderek) #9

petermac... czyżby syndrom polaka ? :slight_smile: do listu raz na rok office 2k7 a do wizytówki corel X3 ? :> oczywiscie freeware :smiley: bo 7.3 ULTRA racze nie dodaja do DVD / grafy

bez urazy... jak freeware ma oferować to samo co komercyjny progs ???

Jak na freeware nie jest zly...

(system) #10

Może systemowym Windows Media Center lub najnowszym BSPlayerem 2.23.? Jest kompatybilny z Vistą, jedynie przy odtwarzaniu wyłącza Aero.

Wszystko darmowe i po polsku.

(PeterMac) #11

krzysztel - wersja Ultra 7.3 + najnowszy patch 3104a1 ze strony Cyberlink

disable - no to fajnie jest kompatybilny jak wyłącza Aero

Roder - wiadomo ze na freeware nie jest zły, ale po co autorowi wątku program gorszy niz ten które juz posiada PDVD7 ?

(Grzegorz Osator) #12

Ja osobiście polecem WMP 111 i Windows Media Center, bo chyba najmniej obciążają system - tak przynajmniej zauważyłem.

(Tomek B) #13

PeterMac, z czym problem? Tamten user pytal o playera DVD, a nie blu ray czy hd dvd. Jak ktoś bedzie pytał o nie, to wtedy sie odzywaj, bo poki co, piszesz nie na temat. No ale po podpisie widze, ze lubisz upajać się bajerami .

(Roderek) #14

hehe ma kase to sie upaja :slight_smile: ja tam nie zazdroszcze :stuck_out_tongue:

(Tomek B) #15

wielu z nas ma hard i soft warte w sumie dziesiatki tysiecy pln, ale na szczęscie nie wszyscy czują gówniarską potrzebę, by w postach udowadniac swoją wyższość z tego powodu.

(Roderek) #16

btw. sigi na forach nie służą chwaleniu a łatwiejszemu znalezieniu kogoś z podobny hardware'm :slight_smile: ma to znaczenie duże na tym forum zwłaszcza :slight_smile:

he he no chyba ze kogoś cieszy ze czyjś sprzęt za pare K robi większy koks w vista niż tani he he he

(system) #17

Ja tego nie wymyśliłem, przeczytałem tutaj.

(rafi84tek) #18

Witam,

niedługo stanę sie właścicielem laptopa z Windowsem Vista Home Premium. Posiadanie dobrego, stabilnego odtwarzacza DVD to sprawa dość ważna.

Miałem okazję korzystać z programu AVS DVD Player (na WinXP), lecz się na nim zawiodłem. Na PentiumD820 i 1GB RAMu po około 20 minutach odtwarzania filmu dochodziło do jego zacinania (filmu), niezależnie od tego czy film był czytany z płyty czy z HDD. Dodatkowo program zjadał ponad 800MB RAMu i prawie 90% procesora.

Dopiero instalacja Asus DVD Player (na bazie PowerDVD) rozwiązała problem.

Czy zatem ktoś może polecić jakiś inny, darmowy program do odtwarzania DVD?

Pozdrawiam,

Rafał

(PeterMac) #19

A niby PowerDVD to co to niby jest nie player DVD :x to ze ma dodatko mozliwosć odpalenia krązków HD-DVD czy Blu-Ray to chyba tylko zaleta na przyszlosc dla niektórych użytkowników np. dla mnie na chwile obceną bo uzywam napedu HD-DVD z Xboxa360 podpinając go czasem pod PC.

Ty wlasnie piszesz nie na temat polecasz darmowy soft który nawet nie wiem czy jest sprawdzony pod Viste i potem pelno watków na forum z problemami typu vista to vista tamto wlasnie przez takie gówniane darmowe wynalazki.

Autor wyraznie napisal ze posiada PDVD7 Ultra, i co ci do mojego konfiga hyh cos sie niepodoba ? jak juz inni napisali nie sluzy on do chwalenia, ale jak widac ty to inaczej odbierasz.