Jaki program do optymalizacji Windows zainstalować?

Jaki wybrać program do optymalizacji Windows (AVG Performance FREE (AVG PC TuneUp FREE), Ashampoo WinOptimizer Free, Auslogics Boostspeed, CCleaner i wbudowane w Windows narzędzia)?

To: “CCleaner i wbudowane w Windows narzędzia” (uruchomić i ustawić systemowy defragmentator).

A może jeszcze coś poza CCleanerem i Windows?

AVG Performance FREE czy Ashampoo WinOptimizer Free?

Nie polecam! Napisałbym wcześniej.

Czemu?

Po prostu! Wieloletnie doświadczenie! Namieszasz w systemie i skończy się reinstalką systemu. Nie wierz takim programom. Wierz doświadczeniu, także swojemu.

Tak głupi nie jestem :). Używałem AVG Performance, kiedy to jeszcze się nazywało TuneUp Utilities i systemu nie uwaliłem. Wręcz przeciwnie - system dostał drugie życie i działał o wiele lepiej, a używałem tylko Konserwacji 1 Kliknięciem. A temat założyłem po to, żeby dowiedzieć się, które rozwiązanie będzie efektywniejsze.

Wszystkie tak zwane optymalizatory typu kombajn od razu odpuść. One niczego nie optymalizują, a potrafią czasami zrobić bajzel w systemie.

 

CCLeaner + Auslogics Disk Defrag do defragmentacji HDD. Ja tego używam u siebie i nie narzekam na brak wydajności.

Spróbuję tego rozwiązania. A mógłbyś mi napisać co zrobić w CCleanerze?

O Auslogics nie musisz pisać - to program do defragmentacji HDD, więc raczej nie ma innych funkcji.

ja korzystam z wise care odkurzacz i ccleaner z ccenhancerem od lat i nigdy problemów nie miałem.

 

programy typu ten advanced system care tuneup i ashampoo to wielki syf moim zdaniem.

 

co do defragmentacji deffragler jest jak najbardziej ok.

Miałem raczej na myśli, że nie defragmentujesz tym programem (ani żadnym innym) SSD, pomimo takiej opcji.

O co chodzi z tym “przebajerowaniem”? Wersja FREE jest okrojona z niektórych “bajerów” m.in.: FREE: Konserwacja 1 kliknięciem, Automatyczna konserwacja, Drive Defrag, Aktualizacje reguł czyszczenia i oczywiście “bajery” - Panel kontrolny AVG Zen, Zdalne oczyszczanie PC.

PRO: FREE + “bajery”: Narzędzie czyszczące system iOS®, Optymizacja w czasie realnym, Tryb Ekonomiczny, StartUp Manager, Program Deactivator. I ważne funkcje: Disk Cleaner, Duplicate Finder. PRO ma ponad drugie tyle funkcji, z czego tylko dwie ważne, a FREE ma tylko dwie niepotrzebne funkcje.

Mogę Ci sprawdzić system  pod kątem aktywnego w tle oprogramowania

Uruchom autoruns  -http://technet.micro…s/autoruns-po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka

Nie, dziękuję. Wiem, czemu mój komputer spowalnia przy starcie i jutro pozbędę się problemów (Spotify, OneDrive)

wystarczy porównać sb tego tuneup czy ASC z wise care i masz odp.

Zainstalowałem produkt AVG i wykonałem wszystkie polecenia. Laptop działa chyba nawet drugie tyle szybciej, nie ma śmieci po innych programach, wszystkie urządzenia połączyłem w sieci Zen i uruchomiłem optymalizację w czasie rzeczywistym.