Jaki program do otwierania gifów?

Zauważyłam, że Windows 7 nie potrafi otwierać plików gif. Wiem, że jest wiele programów, które można zainstalować. Jednak te, które wypróbowywałam otwierają gifa w oknie programu. Chciałabym by gify otwierały się tak jak w starym, poczciwym XP, tzn. by widać było tylko samą ruchomą miniaturkę. Czy ktoś może mi pomóc?

Hej,

Najlepiej zrobić to tak:

:arrow: Kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolny plik *.gif i z menu wybierz Otwórz za pomocą -> Wybierz program domyślny,

:arrow: Wybierasz program Galeria fotografii systemu Windows, a poniżej zaznaczasz opcję Z_awsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików_. Klikasz OK i gotowe!! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

No tak. Było by to dobre rozwiązanie przy Windows XP, ale Windows 7 nie ma możliwości wyświetlania plików gif w Galerii fotografii, tzn. wyświetla je, ale jako nieruchomy obraz. No i w tym właśnie jest problem.

Hej,

Faktycznie, o tym drobnym fakcie zapomniałem :oops: - a przecież w Vist’cie jest podobnie. :expressionless: Zatem obejściem jest albo oglądanie plików *.gif za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej, bądź zewnętrznego programu - na przykład XnView 1.97 Complete. Niestety, z tego co przejrzałem różna fora nie ma możliwości zmuszenia przeglądarki wbudowanej w system do odtwarzania ruchomych animacji zapisanych w plikach gif.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No właśnie, dokładnie tego chciałam się dowiedzieć. XnView mam, ale szukałam czegoś co mi otworzy sam gif. Widzisz, jak wklejam gifa w e-mail to on jest nieruchomy. Po wysłaniu go lub po otwarciu e-maila z gifem jest już wszystko ok. W Windows XP nie było takich problemów. Nie wiem komu to przeszkadzało? Dziękuję jednak za chęć pomocy :slight_smile: .

ja w win 7 gify odtwarzam Firefoxem.

Ciekawe czemu nie dali natywnej obsługi…

Hej,

A no tak… W Viście nastąpiła już zmiana… :expressionless:

Z tego co czytałem informacja na jakiejś stronie poświęconej Windows Vista, MicroSoft zmieniając XP’kową wersję Podglądu obrazów i faksów systemu Windows na Galeria fotografii systemu Windows zapewnił wsparcie tylko tym formatom graficznym, które są używane przy zdjęciach - a że zdjęć nie robi się ruchomych, to i obsługa natywna gif’ów po prostu została wyrzucona z systemu… Według mnie to niestety błąd…

Nie ma sprawy!! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus