Jaki program do płynnego współdzielenia ekranu wybrać?

Witam.

Poszukuję programu do płynnego współdzielenia ekranu między komputerami.

Bardzo zależy mi na dokładności, dobrej jakości i przede wszystkim płynności przekazywanego obrazu.

Dotychczas używałem programu Beam Your Screen, lecz niestety nie nadaje on zbyt szybko (1 do 5-ciu klatek na sekundę po maksymalnym zoptymilizowaniu.

Potrzebuję czegoś lepszego.

Wiem, że prędkość z jaką jest współdzielony obraz zależy od sieci, jednak nie sądzę, by w moim przypadku właśnie to stanowiło problem (raczej jakaś wada programu).

Program nie musi być “wypchany” w gadżety.

Proszę o wasze propozycje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!

Może TeamViewer?

Musisz mieć łącze o dobrej jakości, nie koniecznie dużej szybkości. Przy pingu 50 ms obraz będzie przekazywany maksymalnie z szybkością 20 fps, co nie znaczy że nie może mieć mniej.

TeamViewer jest dla celów niekomercyjnych. Można sprawdzic RealVNC ale przed tem jego licencje.

Oba te programy (TeamViewer i RealVNC) są przeznaczone do zdalnej kontroli nad komputerem. Natomiast mi chodzi o zwykły program do współdzielenia ekranu (tj. stawiasz nową sesję, a obserwatorzy wpisują numer tej sesji i widzą to co dzieje się na komputerze administratora sesji).

TeamViewer 6 miał możliwość obejrzenia takiej “prezentacji” - był to jeden z trzech trybów oprócz sterowania i transferu plików.

RealVNC by trzeba poszperać.

Ok, dzięki wszystkim!

Zamykam.