Jaki program do pobierania i instalowania sterowników?

Witam. Poszukuję programu, który skutecznie wyszuka potrzebne mojemu laptopowi sterowniki, ściągnie je i zainstaluje. Bardzo zależy mi, aby to był darmowy program bez konieczności rejestracji!

Zwracam też uwagę, że poszukuję programu, który automatycznie, sam zainstaluje sterowniki! Nie chcę się już tak męczyć robiąc to ręcznie, bo i tak mi to nie wyjdzie. :?

Nie podawajcie programów takich jak : SlimDriver, DriverMax, DriverEasy- te już przetestowałam i nie jestem zadowolona. Nie to, że grymaszę, DriverEasy byłby idealny, ale ja poszukuję darmowego programu, no a tam niestety, niepłacąc musiałabym ręcznie instalować sterowniki. No chyba, że mi ktoś wytłumaczy, jak to się robi.

Serdeczne dzięki, za jakiekolwiek podpowiedzi, szukam już i szukam dobrego programu…

Cześć

Osobiśnie nie ufam wynalazkom do pobierania sterowników gdyż nigdy nie mam pewności czy sterowniki pobierane przez takie programu są w pełni kompatybilne z posiadanym laptopem.

Wiem że moja odpowiedź ciebie nie usatysfakcjonuje ale najlepszy sposób to samodzielne pobranie sterowników ze strony producenta laptopa i ich instalacja.

Wystarczy znać model laptopa (możesz go sprawdzić na naklejce pod spodem laptopa), system jaki posiadasz i już można przystąpić do wyszukania sterowników.

Jeżeli sama nie potrafisz znaleźć odpowiednich sterowników podaj na forum model laptopa, system jaki posiadasz a na pewno ktoś pomoże ci wyszukać odpowiednie sterowniki.

najlepszy program to strona producenta :slight_smile:

Acer Incorporated, mam Windows XP

Czy teraz ktoś mógłby mi pomóc w wyszukaniu odpowiednich sterowników?

Przepraszam, za niepotrzebne utworzenie drugiego tematu.

Cześć

Podaj dokładny model laptopa, wiemy że Acer ale jaki?

Napisałam już, Acer Incorporated, Windows XP :slight_smile:

Napisz dokładnie jaki model - naklejka na spodzie ?

Acer Incorporated - to producent- ale jakiś symbol proszę ? czyli nazwę modelu.

Sprawdź i podaj dokładny model z naklejki pod spodem laptopa.

Acer Travelmate 4650 series

To już chyba musi być to, zgadza się?

Cześć

Teraz wszystko już jest w porządku. Link do sterowników:

http://support.acer-euro.com/drivers/no … _4650.html

Tylko niech jeszcze ktoś podpowie w jakiej kolejności je instalować, ja na stronie Acera się zgubiłem.

Z tej strony jest łatwiej ściągać http://support.acer.com/product/default.aspx?modelId=795

Dodane 14.01.2013 (Pn) 23:24

Instaluj w kolejności

Chipset

VGA

Audio

Lan

Wireless LAN

Resztę w jakiej chcesz kolejności (instaluj nowsze wersje, z większym numerkiem).

Serdeczne dzięki :wink: Mam tylko jeszcze pytanie, jak na tej stronie mam to zrobić? W sensie tych sterowników?

Z tego co widzę da się zmienić tylko opcje pod wytłuszczonymi napisami, o co chodzi?

Właściwie to zajmowałam się swoimi sterownikami tylko raz, w tamtym roku, bo laptop mam od niedawna, więc na tej stronie nigdy jeszcze nic nie robiłam. Znów mogę prosić o pomoc?

To jest odpowiedzi do rgabrysiak

Ze strony którą podałem jest łatwiej ściągać.

Cześć

Link podany wyżej przez falcon89 prowadzi bezpośrednio do strony ze sterownikami które pobierasz klikając na ikonkę Download.

Opisał ci on również jakie sterowniki bezpośrednio pobrać i w jakiek kolejności zaisntalować.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, śmiało pisz.

Ok, dzięki. Tylko jak mam teraz zainstalować te sterowniki? Przykładowo pobrałam już jeden, otworzył mi się w winrar, ale co dalej? Jak zainstalować? Tego się właśnie obawiałam… :?

Otworzyłam aplikację podpisaną : setup.exe

Czy to to? Coś się instaluje, ale czy po tym sterownik zostanie zainstalowany i będę mogła ściągać i instalować następne?

Musisz wypakować (kliknij wypakuj do nazwa folderu) wejdź do wypakowanego folderu, odszukaj i uruchom Setup.exe

Cześć

Jeżeli pobrałaś sterowniki które sa spakowane w pliku rar to wypakuj je np. na Pulpit w programie WinRar (o którym piszesz wyżej).

Następnie wejdź do wypakowanego katalogu ze sterownikami i uruchom plik instalacyjny.

To tak w skrócie :wink:

Ok, dzięki. Wszystko się pięknie pobrało i zainstalowało :slight_smile: