Jaki program do ściągania z youtube mp3 w jakości 320 kbps?

(adaś99) #1

Czy znacie jakiś program, wtyczkę do przeglądarki, konwerter on line etc. pozwalający ściągnąć i przekonwertować muzykę z youtube do mp3 w najlepszej możliwej jakości, tj. 320 kbps? Jaki byście polecali?

I jeszcze takie drobne pytanie na marginesie. Zakładając, że ściągam z youtube mp3 w jakości powiedzmy 256 kbps. Czy będzie to faktyczna jakość 256 kbps (tj. taka, jak po zripowaniu oryginalnej płyty CD z takim bitrate), czy też 256 kbps względne w stosunku do jakości dźwięku w youtube? Wyjaśniając inaczej na przykładzie: mamy w youtube teledysk z dźwiękiem w jakości 64 kbps, a wtyczka umożliwia ściągnięcie mp3 w maksymalnej jakości 256 kbps - czy jakość dźwięku takiego mp3 będzie wówczas faktycznie wysoka?

(Wojtekbogocki) #2

Bardzo wątpię czy utube koduje dźwięk w aż takiej jakości a po ściągnięciu otrzymasz maksymalnie taką jaka jest na utube :confused: Ja osobiście ścągam przy użyciu Minitube a następnie konwertuję w VLC.

ps.

Konwertuj do ogg vorbis zamiast mp3, lepsza jakość i mniejszy rozmiar plików :slight_smile:

(username1) #3

WOJEK64 nie wiem jakim cudem lepsza jakość ma zapewnić ogg skoro na yt materiał jest w mp3 tylko w kontenerze flv, w przypadku kolejnej konwersji jakość mp3 dodatkowo pogarszamy przy przejsciu na kodek i kontener ogg.

(adaś99) #4

Ponadto format mp3 jest bardziej uniwersalny i przez to wygodniejszy w użytkowaniu.

Dodam jeszcze, że ten program, wtyczka, konwerter on line powinien potrafić ściągać utwory dłuższe, liczące kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut, bo natknąłem się np. na taki konwerter w sieci:

http://audio.online-convert.com/convert-to-mp3

ale on nie obsługuje większych plików.

To wiem, ale jaką wartość bitrate wskaże mi mp3tag (lub inne programy): taką, jaka jest w materiale źródłowym na youtube (czyli powiedzmy te 64 kbps), czy też taką, jakie bitrate zaznaczyłem przy ściąganiu (256 kbps)?

(eddie71) #5

Zazwyczaj ściągam plik video wtyczką Download Helper do Firefoksa z najlepszą jakością.

Później jak potrzeba to dokonuję ekstrakcji pliku audio konwerterem.

Przyznam się,że wcześniej nie spotkałem się z jakością 320 kbps

Musisz się liczyć z tym,że nie zawsze jest dostępny materiał z jakością audio 320 kbps.

(username1) #6

ta przy ściąganiu, słowem użyjesz 256kbit by zakodować faktyczny strumień 64kbit

(rapper) #7

http://2conv.com/

(adaś99) #8

@username1: Jak rozumiem, Mp3tag czy Eksplorator Windows pokażą mi wówczas 256 kbps, mimo że faktyczny strumień będzie miał jakość 64 kbps? Jest w takim razie jakiś sposób, żeby dowiedzieć się, jaka jest ta prawdziwa jakość dźwięku (poza własnym słuchem)? W tym także podejrzeć jakość dźwięku w pliku przed jego pobraniem z youtube? Ma to znaczenie np. wtedy, gdy jest wybór kilku wersji danego utworu na youtube.

Oczywiście. Wtedy pobiorę z mniejszą jakością niż 320 kbps. Chodzi o to, żeby pobrać mp3 z youtube z najlepszą możliwą jakością (a przy tym wiedzieć, jaka to jest jakość).

Dodane 25.08.2012 (So) 18:36

@rapper: Niestety, pobrało mi to plik w bitrate 192 kbps, mimo że wcześniej za pomocą innej stronki pobrałem go w jakości 256 kbps. Przy tym przy dłuższym utworze w ogóle konwerter odmówił współpracy.

(darian) #9

youtube downloder HD otrzymujesz plik flv a potem format faktory do jakiego formatu chcesz…

(eddie71) #10

Jakość dźwięku zależy od nadawcy a nie od konwertera.

Użyj najpierw downloadera np. tego co podał darian.

Najważniejsze by ściągnąć plik bez konwersji.Później tylko wyciągasz z tego pliku sam dźwięk.

http://www.dobreprogramy.pl/Pazera-Free-Audio-Extractor,Program,Windows,12809.html

Nie ma sensu konwertować bo stracisz na jakości.Najlepiej pozostawić bitrate takie jakie jest.

(adaś99) #11

@eddie71, darian: To wydają się jak na razie najsensowniejsze rozwiązania. Dzięki! Problem jednak pojawia się w sytuacji ściągania większych plików, przy słabym necie. Nie ma jakiegoś programu, który na podobnej zasadzie wyciągałby dźwięk w maksymalnej możliwej jakości z filmów umieszczonych w sieci, bez konieczności ściągania ich na dysk?

No, chyba nie do końca tak jest. Przed chwilą ściągnąłem mp3 z youtube za pomocą http://2conv.com/ (bitrate 192 kbps, przy wielkości pliku mierzonej w MB mniej więcej 1,5 raza większej od długości mierzonej w minutach), wcześniej ten sam plik ściągnąłem za pomocą strony http://www.video2mp3.net/ (bitrate 256 kbps, wielkość ok. 2 razy większa niż długość). Czyli wygląda na to, że nie wszystkie konwertery wyciągają dźwięk w maksymalnej możliwej jakości.

(username1) #12

Otwierasz plik choćby w VLC i sprawdzasz w info jaki faktycznie ma strumień audio. Pozatym dobry jest pazera FLV to MP3 - zmiast konwertowac poprostu wycina mp3 z kontenera.

(eddie71) #13

Jeżeli nadawca przesłał na Youtube plik ze ścieżką dźwiękową MP3-64 kbps a konwerter Video2mp3 zrobił z niego MP3-256 kbps to jakość jest nadal na poziomie 64 kbps.Konwerter sztucznie powiększył bitrate i tym samym zwiększył wielkość pliku.Chyba że Video2mp3 nie konwertuje ale wyszukuje najlepszą ścieżkę z danego pliku.

Najważniejsze aby taki program/strona do ściągania ścieżki audio nie konwertował tylko ściągał oryginał.

(adaś99) #14

A jest coś takiego, bez konieczności ściągania całego pliku flv na dysk? Tak jak wspomniałem, mam słaby internet (1 MB) i u mnie pobieranie całego pliku wideo to dość czasochłonne zajęcie…

Dodane 25.08.2012 (So) 21:00

Sprawdziłem w VLC kilka mp3 ściągniętych z youtube i pokazuje dokładnie takie bitrate, jakie zostało ustawione w konwerterze. Czyli ta metoda nie pomoże określić faktycznego bitrate.

(username1) #15

Musisz pobrać cały flv, kiedyś miałem soft do tego , ale nie wiem czy po zmianach na YT będzie działał, gdyż aktualnie mp3 jest tylko przy 240p i tylko 60kbps, powyżej aac bijące na głowę mp3. Nie wiem jak wygląda kwestia starych danych, ale pewnie dalej mp3.

http://www.h3xed.com/web-and-internet/y … 720p-1080p

(adaś99) #16

A czy ma znaczenie, jeśli chodzi o jakość dźwięku, czy do konwertera w rodzaju http://2conv.com/ albo http://www.video2mp3.net/ wkleję link do wersji automatycznej (w niskiej rozdzielczości) lub do wersji w wysokiej rozdzielczości?

(username1) #17

raczej nie

(Mikidraw) #18

Dobry jest http://www.audiothief.com. Ale jest takie wyjście, ściągasz Any Video Converter, pobierasz ten swój filmik z YT, potem robisz konwert do mp3 i obok masz do wyboru od 98kbps do 320kbps.

(adaś99) #19

A skąd wiesz, że ten konwerter pobiera ścieżkę dźwiękową z najlepszą dostępną jakością? Poza tym szkoda, że jest limit do 30 minut ściąganych plików.

Ogólnie zależy mi na czymś, co pobierze samą ścieżkę dźwiękową, bez konieczności pobrania całego pliku na dysk. Z Youtube ściągam tylko wtedy, gdy danego utworu nie uda mi się znaleźć w innych miejscach. Przy czym czasami są to całe płyty. Ściąganie tak dużych plików z sieci przy mojej prędkości internetu tylko po to, żeby mieć samą ścieżkę dźwiękową, trochę mija się z celem - już wolę mieć ją w trochę gorszej jakości, ale dużo szybciej.

Dodane 28.08.2012 (Wt) 14:41

PS. Wrzuciłem do konwertera 7-minutowy utwór jakieś 20 minut temu i cały czas muli, bez żadnych wskaźników postępu. Czyli chyba nie taki dobry…

(Michał86) #20

Bezpośrednio z youtube’a możesz sciągać z linku: youtube-mp3.org