Jaki program do sterowania CPU Fan i Sys Fan?

Chciałbym wyłączyć wiatraczki od procesora dopóki nie osiągną pewnej temperatury. A fany od obudowy całkowicie dezaktywować, żeby się nie kręciły. Chciałbym tym zarządzać. Jakie są programy najlepiej od tego?

Takie coś jest do ustawienia w BIOSie, można nawet ustawić sobie różne profile w zależności od pory roku.

1 polubienie

@kramar99 Dziękuję, nawet nie wiesz jak pomogłeś. Nigdy bym na to nie wpadł, że mam to w UEFI na wyciągnięciu ręki.

Pomimo to pozostawiam temat nadal otwarty, gdyby ktoś potrzebował takiego programu ze wględu na posiadanie standardowego BIOS-u albo ma po prostu laptopa, gdzie nie ma takich rozbudowanych opcji.

1 polubienie

A dasz „zielonego ptaszka”?

Proszę

Przeważnie nie daję, że rozwiązanie jest znalezione bo później się temat automatycznie zamyka po 3 miesiącach. Ale OK, masz oznaczone.

Edit: Nawet po miesiącu, co nie jest zbyt optymistyczne.

Dzięki, a tutaj masz podobne ale można sterować z poziomu systemu operacyjnego:

Zamknie się temat około 21 stycznia:

Ten watek zostanie automatycznie zamknięty po miesiąc od ostatniej odpowiedzi.

Więc będziesz musiał w „lutym” prosić o otwarcie i by pilnowanie czy nowe odpowiedzi nie przywracają po sekundzie kłódki - w teorii jak zostanie otwarty i w marcu się nie zamknie to kwietniowa odpowiedź już może go znowu zablokować (60 dni nieaktywności).

Patrząc w przyszłość do kogo się zwraca z takimi prośbami? Do adminów i moderatorów się pisze, żeby otwarli nieaktywny wątek? Samemu raczej nie można otworzyć. Warto wiedzieć takie rzeczy.

Myślę że najlepiej do admina Radka68, może nawet znajdzie opcję na wykluczenie wątku z limitu zamykania po 21 stycznia 2023 około 11:38 (inną niż odznaczenie solucji na poziomie UEFI i forward bump date).

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.