Jaki program do szyfrowania pendrive?

Witam chciałbym zaszyfrować pendrive i nie jestem pewien czym to zrobić wiem, że VC/TC są dobre do całych dysków czy też plików ale jak penami czy nie będzie trzeba mieć przy sobie programy żeby je otworzyć?? ja bym chciał aby nie trzeba było mieć głównego progsa ze sobą. Używam W10 Ins Prev 64-bit.

 

Pozdrawiam.

Wszystko zależy gdzie później podłączasz ten pendrive - ale w większości sytuacji będziesz musiał mieć program do dostania się do danych (jak wspomniałeś: VC/TC, czy inny Bitlocker).

 

aha dobrze wiedzieć :slight_smile:

Możesz też np nie szyfrować całego pena, ale wrzucić tam kontener z VC/TC oraz VC/TC w wersji portable (bezpośrednio odpalane z pena bez potrzeby instalacji). 

I na innym PC po prostu zamontować kontener

To może źle się zabieram do tego chcę na ogół uniemożliwić formatowanie tego pena i zablokowanie go hasłem. A problem jest w tym, że panek to podróba hp i ma 1TB na dane ale niestety tylko obsługuje FAT16 i FAT32 więc nie jestem porzekonany do kontenerów większych niż 4GB :frowning:

Pendrajw 1 TB, podróbka hp? Nie ma 1TB na dane. Możesz mi wierzyć. :wink:

jest 976GB ;D

Kingston robi Predatory (DTHXP30/1TB). Cena zaporowa, no ale są :wink:

ja akurat wiem, że to podróby bo raczej taki penek za mniej niż 10$ normalnie nie chodzi XD

 

PS. coś jest nie tak ze skórką strony dostaję 

  • [[Template core/front/global/customFieldsDisplay is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

zaraz pod liczbą postów.

Po odświeżeniu strony problem znika - dzieje się tylko tak po udzieleniu odpowiedzi; znany probem, zgłoszony kilka tygodni temu na bugtrackera. 

Wracając do tematu - ale zdajesz sobie sprawę, że ten pendrive nie ma pojemności 1TB?

Nie byłem pewien czy wsio ok czy lepiej zgłosić :wink: Sorki nie dodało ale tak wiem to ma 976GB zrzut w załączniku :slight_smile:

 

penek.png

Tyle się wyświelta - próbowałeś na niego nagrać dane? Przetestuj go - ja Ci mogę go tak przerobić, że będzie wyświetlać pojemność 20TB :wink:

Nie ma ani 1TB, ani 976GB.

To nie tylko podróbka, ale również oszustwo.

Są, ale ten model na 99% nie ma tyle :wink:

A czy ew.możliwość sfałszowanej pojemności moze mieć wpływ na to, że nie wchodzi nic poza FAT na niego??? przy NTFS, HFS+,Ext4 i paru innych wszystko co próbowałem wywala mi błąd :frowning: Jak coś to dam znać czy wgra się to ~30GB danych.

http://www.dobreprogramy.pl/Kupiles-karte-SD-na-wakacyjny-wypad-Sprawdz-czy-nie-ma-znacznie-nizszej-pojemnosci,Wideo,56987.html

Dzięki coś jest chyba nie tak skoro h2testw może sprawdzić go ale FakeFlashTest w ogóle go nie znajduje na liście urządzeń wyszukuje mój hdd z systemem(???) Raczej są małe szanse, że go ukończę bo ponad 80h ma to zająć w samym teście zapisu nie wiem jak weryfikacja ale raczej tyle co dziś może do północy potrzymam i zobaczę.

No to sprawdź dla swojej wiedzy - ale ogólnie to masz breloczek za 10zł.

wiem ale póki działa to mogę go używać a jakbym kiedyś to 900GB zapełnił to dam znać XD

Powodzenia - polecam trzymać tam ważne dane. Nadal nie rozumiesz zasady działania takiego pendrive.