Jaki program do torrentów?

Witam! Z jakiego programu korzystacie do pobierania torerntów? Ja aktualnie mam Transmission ale często przy tracerach mam taki błąd : "could not connect to tracker " Czy jest to wina torrenta czy programu? czy jakies utorrent bedzie lepsze?

Deluge sprawdź, ew. konsolowy rtorrent.

Wydaje mi się że to chyba winna torrenta, używam Transmission i jeszcze nigdy nie zauważyłem problemów z pobieraniem.

Jak dla mnie bezkonkurencyjny jest qBittorrent.

Dokładnie to samo miałem napisać jak tu klikałem :slight_smile:

Dodane 05.11.2013 (Wt) 11:14

Też bardzo ciekawy, długo go używałem. Można jeszcze zaproponować Ktorrent.

Sam Transmission, jak dla brakuje kilku opcji.

Niektóre trackery blokują działanie na standardowych portach, może być kwestia konfiguracji.

Wygląda to na nieprawidłowe ustawienia sieci.

A dokładniej maskę podsieci.

Dowiedz się u operatora czy też administratora jakie powinieneś mieć ustawienia i ewentualnie zmień je: ubuntu-konfiguracja-polaczenia-internetowego-ethernet-t225745.html

W tym wątku nie zostało wspomniane, że nie działa internet, tylko że klient sieci torrent nie może się połączyć z serwerem, więc to raczej nie to o czym piszesz.

Tzn na jakich? Więc jaki port trzeba ustawić?

Czekaj, wezmę szklaną kulę… Takie informacje powinieneś wyczytać na stronie trackera. Pewnym rozwiązaniem na taką sytuację może być ustawienie w opcjach używania losowego portu. Zazwyczaj działa.

Inna sprawa - spotkałem się kiedyś z trackerem, który posiadał listę dozwolonych klientów torrenta (rodzaj i wersję), a połączenia z innych odrzucał. Jako że klienty linuksowe są dosyć mało popularne, zostało mi łączenie się z Windowsa.