Jaki program do tworzenia map

Prosze bardzo o podanie w jaki sposób można utworzyc z gtowego zdjecia lotniczego mape, tak zeby mozna bylo po umieszczeniu na stronie www przybliża i oddalac na niej. nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac

wyjaśnij dokładnie

musisz znać Flash’a

Mam zdjęcie lotnicze swojej miejscowosci. Chce to zdjecie umiescic na stronie ale tak zeby dac uzytkowanikowi mozliwosc zoomowania. i nie mam pojecia jak to zrobic

Takie coś możesz w flashu zrobić, zobacz:

http://www.flashzone.pl/item/451/Lupa/

http://www.flashzone.pl/item/71/Lupa/

No chyba, że o coś innego Ci chodzi :slight_smile:

Skorzystaj z Google Maps od tego przecież są. Po podaniu adresu wybierz link, dostaniesz dwa linki, jeden do komunikatora np, drugi na stronę (otwierasz w iFrame), prościej się tego nie da zrobić.

Phenom , zgadza się tylko jeżeli on ma dokładne zdjęcie jakieś miejscowości (lub czegoś tam) to możliwe ze Google Maps może mieć za słaby zoom/jakość przybliżenia i będzie duża gorsza jakość mapy niż jakby zrobił to ze swojego zdjęcia. Ale oczywiście jeśli jakość na Google Maps jest wystarczająca dla niego to pomysł jest bardzo dobry i dużo pracy Mika23 nie będzie miał/a.

Wszysko się zgadza, ale z jednego oryginalnego zdjęcia nie da się zrobić mapy, potrzebna jest seria zdjęć lotniczych, tzw. stoplatek robionych ze stałej wysokości przy stałej prędkości samolotu. Techniki uczą w Dęblińskiej Szkole Orląt. Jedno zdjęcie zniekształca boki ujęcia.

No witam. W przetwarzaniu obrazów satelitarnych siedze dość dobrze. Masz obraz satelitarny, czy zdjecie lotnicze i chcesz zrobic z tego mapę do weba. Tak to rozumie. Po pierwsze aby zrobic mape musisz skalibrować ten raster do współrzędnych, potem nadac mu układ współrzednych, w koncu pozyskac dane ze zdjęcia najlepiej wektoryzując (digitalizacja) w jakimś fajnym sofciee. Mapa wektorowa nie zajmuje dużo miejsca na dysku a zaleta jest możliwość dużego zumowania. Jak coś to pisz, w miare możliwości pomoge.

Pozdrawiam. :smiley: