Jaki program do tworzenia map


(Dblaszczak) #1

Prosze bardzo o podanie w jaki sposób można utworzyc z gtowego zdjecia lotniczego mape, tak zeby mozna bylo po umieszczeniu na stronie www przybliża i oddalac na niej. nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac


(matfeusz) #2

wyjaśnij dokładnie

musisz znać Flash'a


(Dblaszczak) #3

Mam zdjęcie lotnicze swojej miejscowosci. Chce to zdjecie umiescic na stronie ale tak zeby dac uzytkowanikowi mozliwosc zoomowania. i nie mam pojecia jak to zrobic


(Skr3czu) #4

Takie coś możesz w flashu zrobić, zobacz:

http://www.flashzone.pl/item/451/Lupa/

http://www.flashzone.pl/item/71/Lupa/

No chyba, że o coś innego Ci chodzi :slight_smile:


(Phobos64) #5

Skorzystaj z Google Maps od tego przecież są. Po podaniu adresu wybierz link, dostaniesz dwa linki, jeden do komunikatora np, drugi na stronę (otwierasz w iFrame), prościej się tego nie da zrobić.


(matfeusz) #6

Phenom , zgadza się tylko jeżeli on ma dokładne zdjęcie jakieś miejscowości (lub czegoś tam) to możliwe ze Google Maps może mieć za słaby zoom/jakość przybliżenia i będzie duża gorsza jakość mapy niż jakby zrobił to ze swojego zdjęcia. Ale oczywiście jeśli jakość na Google Maps jest wystarczająca dla niego to pomysł jest bardzo dobry i dużo pracy Mika23 nie będzie miał/a.


(Mjaros13) #7

Wszysko się zgadza, ale z jednego oryginalnego zdjęcia nie da się zrobić mapy, potrzebna jest seria zdjęć lotniczych, tzw. stoplatek robionych ze stałej wysokości przy stałej prędkości samolotu. Techniki uczą w Dęblińskiej Szkole Orląt. Jedno zdjęcie zniekształca boki ujęcia.


(Rogata dusza_25) #8

No witam. W przetwarzaniu obrazów satelitarnych siedze dość dobrze. Masz obraz satelitarny, czy zdjecie lotnicze i chcesz zrobic z tego mapę do weba. Tak to rozumie. Po pierwsze aby zrobic mape musisz skalibrować ten raster do współrzędnych, potem nadac mu układ współrzednych, w koncu pozyskac dane ze zdjęcia najlepiej wektoryzując (digitalizacja) w jakimś fajnym sofciee. Mapa wektorowa nie zajmuje dużo miejsca na dysku a zaleta jest możliwość dużego zumowania. Jak coś to pisz, w miare możliwości pomoge.

Pozdrawiam. :smiley: