Jaki program do tworzenia muzyki?


(Naleśnik) #1

Iż to jest mój pierwszy post to witam wszystkich forumowiczów i mam pytanie, czy zna ktoś program do tworzenia muzyki rockowej ? Nie musi być darmowy (lecz takim też nie pogardzę), ale żeby nie był za drogi i najlepiej po polsku :slight_smile:

Niestety nie mam możliwości zebrania własnego zespołu więc skorzystam z drogi komputerowej...


(foni78) #2

ja polecam te :

Cubase

http://www.steinberg.net/en/products/cubase/start.html

Sound Forge

http://www.dobreprogramy.pl/Sound-Forge … 12461.html

Giga Studio

http://www.soundonsound.com/sos/aug08/a … tudio4.htm


(Rradek22) #3

FL Studio

http://www.image-line.com/documents/flstudio.html


(JesperKyd) #4

Renoise i stworzysz muzykę jaką tylko chcesz. :slight_smile:

http://www.renoise.com/


(C Dur) #5

Nie ma programu do tworzenia muzyki rockowej, bo muzyki rockowej nie tworzy się na komputerze. Na komputerze możesz się co najwyżej nagrać i obrobić. Perkusja z automatu jest ostatecznie do przyjęcia, z basem gorzej. Ale i tak partię basu, gitary musisz wymyślić i dopracować na żywym instrumencie. Tego nikt nie robi na komputerze. Dla rockmana najlepsze są moim zdanie, edytory tabulatur, np. darmowy Tux Guitar + wielościeżkowe programy do nagrywania (z tym, że do tego trzeba też mieć konkretny sprzęt) z edytorem MIDI. Moja rada - znajdź sobie zespół. :wink:


(SMDOBPRO) #6

Może po kolei,napisz może wiesz o muzyce,czy grasz na czymś,jakie masz instrumentarium i sprzęt czy tylko wszystko chcesz tworzyć myszką.

W zasadzie na początek to każdy się nada z mozliwością nagrywania i edycji audio i midi do tego jakaś wiedza o muzyce też by się przydała+umiejętnoś gry na instrumencie i chyba gitara była by tu najbardziej wskazana i jeszcze jakiś parapet do nagrywania midi.

bas też ostatecznie można jeszcze strawić z gitarą już gorzej chyba że będziesz wykorzystywał próbki z rifami prawdziwej gitary no ale nie wiem czy to jeszcze będzie tworzenie czy odgrywanie muzyki.

Tak więc ściagnij na początek jakiś freware np. Quartz AudioMaster Freeware (a nie ciastko z homika z serialem) i próbuj…jak po pewnym czasie stwierdzisz że program cie ogranicza wtedy pomyślisz o czymś zawansowanym i profesjonalnym (czyt. za pieniądze).