Jaki program do udostępniania plików PC-Tablet?

Witam, tak jak w temacie, czy jest jakiś program zdolny udostępniać pliki między PC a tabletem z Androidem?

Zależy mi głównie na odtwarzaniu plików w locie bez pobierania ich na urządzenie, po wifi oczywiście, oraz jaka współpracująca z nim aplikacja będzie dobra do tego czego oczekuje.

Pozdrawiam

możesz udostępnić sobie katalog na kompie i zaglądać tam przy pomocy Es File Explorer https://play.google.com/store/apps/deta … .pop&hl=pl

Ja tak korzystam z ftp na dysku sieciowym.

Dodane 03.09.2013 (Wt) 21:38

EDIT:

Ewentualnie włączyć w ES File Explorer opcję ‘menadżer zdalnego sterowania’ i podany adres ftp wpisać np. w filezilli, czy innym do obsługi ftp.

Niestety nie mam pojęcia jak i co mam skonfigurować żeby działało.

Pobrałem program Filezilla, i nie wiem co dalej, chce używać udostępniana plików tylko między urządzeniami w domu po wifi (laptop > smartphone + tablet z androidem)

Mam router TP-Link MR3420, ustawiłem w ustawieniach routera w zakładce Forwarding>Port Triggering porty 21, i z racji tego, że nigdy nie miałem z tym do czynienia po prostu nie wiem co dalej, nie wiem jak zrobić konfigurację sieci, żeby był możliwy transfer plików, czy odtwarzanie w chmurze.

Po kolei, może na początek powiedz w którą stronę chcesz udostępniać pliki? Jeśli chcesz udostępniać z PC do Android to wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie serwer DLNA.

Chce udostępniać z PC na Androida

http://www.altcontroldelete.pl/artykuly … -lokalnej/ pierwszy wynik w Google, na Androidzie pliki otworzysz np. z XBMC, MX Player itp. ewentualnie możesz np. użyć apk typu MediaHouse UPnP/DLNA Browser.

EDIT

Zapomniałem dodać - jeżeli oba urządzenia są podpięte do tej samej sieci lokalnej nic nie musisz ustawiać na routerze.

ADR1991 przeczytaj z zrozumieniem - przez AirDroid raczej nie da się odtwarzać filmów czy muzyki po strumieniu, druga sprawa że chodzi o udostępnienie plików z PC na Android nie w drugą stronę - wiem że AirDroid daje możliwość uploadowania plików na Androida z PC ale to nie to samo.

A może jest możliwość połączenia serwera FTP i jakiegoś menedżera plików w androidzie?

Oczywiście jeśli możliwe jest odtwarzania po strumieniu.

Samo połączenie - pewnie, ale odtwarzanie po strumieniu, nie obiecuję że się da. Dla mnie DLNA jest dużo lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem, do tego jest stworzone do udostępniania materiałów do streamu po sieci.

EDIT

Zapomniałem dodać, bo widzę że używasz Linuksa, serwer DLNA są również dostępne na niego, np. sam używam minidlna (teraz ReadyMedia), jeszcze znam mediatomb, ale to dosyć duży kombajn z możliwością nawet konwertowania materiałów w locie.

Wszystko działa, dzięki za pomoc. Link od użytkownika dragonn okazał się bardzo pomocny. Na tablecie i telefonie zainstalowałem aplikacje MediaHouse i włączyłem serwer DLNA na laptopie, działa odtwarzanie strumieniowe, mogę przeglądać pliki i to wszystko na czym mi zależało :wink:

Pozdrawiam