Jaki program do Windowsa do wgrywania obrazu OpenMandriva na USB zamiast ROSA ImageWriter?

Witam

Szukam programu do wgrywania obrazu ISO OpenMandriva na USB zamiast ROSA ImageWriter, ponieważ ten program co polecają twórcy dystrybucji nie chce mi wgrać, bo wywala błędem.

Rufus czasem tworzy jak chce a jak mu się nie chce bootoalnego pendriva nie będzie…:wink:
Polecam programik o nazwie Universal USB Installer.

@Slodki_malin
Dokładnie to z Rufusem czasami bywają problemy przy pierwszej metodzie, czyli bootloader syslinux, ponieważ niektóre dystrybucje jakoś gorzej współpracują z tym bootloaderem.
Jeżeli chodzi o przygotowanie pendriva drugą metodą “dd” przy pomocy Rufusa to raczej zawsze powinno zadziałać, bo obraz jest przenoszony 1:1, bez modyfikacji, a metoda wiele nie różni się od tej jak byś pod Linux wpisał “dd bs=4M if=obraz.iso of=/dev/sdx status=progress && sync”.

1 polubienie

W Rufusie pierwszym sposobem “ISO” dystrybucja się nie odpaliła, ale już na drugim “DD” tak. Niestety OpenMandriva Lx 3.01 jest dla mnie niedopracowaną dystrybucją, ponieważ ten system jest niestabilny (lubił zawieszać cały system) i oraz ma paskudne czcionki w panelu sterowania.

Poza tym po co coś miałem zrobić w usługach portfelu KWallet zrobić szyfrowanie podczas połączenia się z Wi-Fi?

KWallet to jest schowek na hasła krótko mówiąc.
Programy zapisują w nim swoje hasła zamiast w jakiejś swojej “bazie”.
Jeżeli ustawisz hasło w KWallet to będzie zawsze pytać po włączeniu pierwszej lepszej aplikacji, która z tego korzysta o hasło gł.
Co do dopracowania OpenMandriwy - na początek jak najbardziej, ale ostatecznie moje ulubione distro z KDE -> Manjaro :slight_smile:

Jeden z najlepszych tego typu narzędzi za pomocą YUMi można sobie zrobić multiboota z dużej ilość systemow operacyjnych.