Jaki program do znakowania zdjęć (znaki wodne)?

(Michal Zielinski) #1

Jakim programem mozna oznakować swoje zdjęcia tzw. przeźroczystym znakiem wodnym?

(sdar) #2

Na pewno można to zrobić w Photoshopie

(aju) #3

Chcesz drukować pieniążki :lol: ?? :roll:

(Monczkin) #4

Chodzi ci o znak wodny jako zapis informacji w kodzie zdjęcia

Czy chodzi ci o efekt transparencji ??

(Misterdam) #5

Przykład na Gimpie:

Otwierasz obrazek na który chcesz nanieść "znak wodny"

Otwierasz drugi obrazek który ma być "znakiem wodnym"

Kopiujesz drugi obrazek i wklejasz go jako nową warstę do pierwszego.

Przechodzisz na zakładkę warstwy, zaznaczasz drugie zdjęcie i ustawiasz odpowiedni tryb krycia i jego nasilenie. Kombinujesz do uzyskania zadowalającego efektu.

(Michal Zielinski) #6

Chodzi mi o zabezpieczenie zdjęc np. na własnej stronie internetowej przed plagiatem poprzez oznakowanie każdego zdjęcia przeźroczystym napisem z moja nazwą.

Złączono Posta : 23.02.2006 (Czw) 13:36

Dzięki, fajny program!

Jedynie nie wiem jak zrobić żeby to zdjęcie, które ma być znakiem wodnym zmienić na przeźroczyste.

Nie ma tam czegoś takiego jak "krycie:, o którym piszesz.

Będę wdzięczny za pomoc!

(Piotrek Płatek) #7

na górze panelu z warstwami masz opcję wybierania krycia w procentach

(adpawl) #8

Możesz też skorzystać z programu dedykowanego

np.: PhotoWatermark Professional 6.1.1.1 (shareware) :wink:

(Serafina Midnight) #9

Hej, podpinam się pod pytanie z tematu z tym, że szukam rozwiązania, które pozwoli mi na oznakowanie w ten sposób dużej ilości zdjęć na raz. Chcę chronić swoje prawa autorskie a bawienie się z każdym z 600 zdjęć osobno byłoby kłopotliwe. Czy np w Gimpie można zrobić coś na wzór szablonu, który sprawi, że dany napis będzie automatycznie dodawany do wszystkich zaznaczonych obrazów? Mam nadzieję, że precyzyjnie się wyraziłam...

(Rosa65) #10

Nie wiem jak to jest w Gimpie (nie znam, niestety programu) ale np. w Photo-Paincie można zarejestrować akcję, która łączy zdjęcie ze znakiem wodnym. Następnie używając "przetwarzania wsadowego" wskazać wcześniej zapisany skrypt i hurtowo oznakować cały folder zdjęć.

(impassive) #11

Za jedyne 2,7 tys. zł.

Również polecam program Fast Stone Image Viewer, choć jakość "znaku" jest średnia (chyba że do znakowania użyje się grafiki gif lub png - wtedy jest znośnie). Trudno znaleźć program, który hurtowo znakowałby fotki zachowując równocześnie wysoką jakość znaku.