Jaki program graficzny dla laika?


(Sylwina1181) #1

Witam 

 

Szukam programu graficznego oczywiście jestem laikiem ( kobieta) i  wpadłam na pewien pomysł chciała bym  stworzyć wiekszy projekt , nie mam zdolności  rysunkowych więc to co bym chciała narysować  faktycznie nie przełoży sie  karte i ołówek . 

Przeczytałam tu na forum  że często polecany jest darmowy program blender ,ale jest on skomplikowany ,wiem że i tal dla mnie wszystkie programy tego typu na poczatek to czarna magia ) 

 

Czy ktoś coś was umie doradzić jaki program  wybrać darmowy graficzny ,czy może lepiej zakupić program ? 


(Semtex) #2

Blender to raczej modelowanie 3D (trójwymiar). Jeżeli chcesz tworzyć normalne grafiki to na początek dobrym wyborem jest Paint.Net, stosunkowo prosty program, ma wsparcie warstw i w zasadzie wszystko co potrzebne na początek. Można też polecić Gimp ale ten program jest znacznie bardziej zaawansowany niż Paint.Net, w pierwszych stadiach kontaktu może się wydawać dużo bardziej skomplikowany niż naprawdę jest. Są oczywiście płatne programy jak Adobe Photo Shop, pobranie i zainstalowanie trial jest darmowe, wystarczy spróbować.

 

Jeżeli jednak nie planujesz wykonywać tego zawodowo/zarobkowo to Gimp/Paint.Net wystarczy do zastosowań domowych aż nadto :slight_smile:


(edelmann) #3

Potwierdzam co kolega powiedział, ale jeśli kręci Cię 3D to polecam także program prosty program DAZ 3D, program od jakiegoś czasu jest darmowy, dostaje się też podstawowe modele i tekstury na YT jest dużo tutoriali, bo firma ma tam swój kanał. http://www.daz3d.com/products polecam także Bryce 7 PRO, do niedawna promocyjnie można go było mieć za darmo, teraz kosztuje niecałe 20$, z innych darmowych do grafiki rastrowej to: Museimage lub Pixia. Jest w czym wybierać.


(Sylwina1181) #4

 dziękuje za odpowiedz , zobacze te programy które polecacie 


(duch.4.pl) #5

nie srecyzowałaś jaki to ma być projekt więc odpisywanie jest w ciemno, potwierdzę wcześniej polecony Paint.NET http://www.dobreprogramy.pl/Paint.NET,Program,Windows,12332.html jest też tutaj spolszczenie do niego http://www.dobreprogramy.pl/Paint.NET,Program,Windows,12225.html


(Sylwina1181) #6

hm ten program Museimage zainstalowałam ale chyba nie spełnia moich oczekiwań , i jest po angielsku a Pixia jest ważna tylko 30 dni niestety :frowning:

projekt obrazy różne a na nim od widoków drzew , lasów , domów , jezior , po ludzi i zwierzęta

dziekuje za linki paint.net spróbuje sobie zainstalować i zobacze czy będzie mi odpowiadać czy poradze sobie czy odpuszczę ten pomysł projektu

Niestety ale żaden nie spełnia moich oczekiwań , chyba coś profesjonalnego musze mieć , właśnie typ 3 d ,jak ogladam w telewizji kryminolodzy maja program który odrazu maja jakis zarys kształ osoby , a je zmiejszaja lub zwiekszaja …szukam dalej… :confused:


(Semtex) #7

 

To możesz zrobić w Blender

 

Albo zobacz ten program: http://www.makehuman.org/


(pstrowsky) #8

Jeśli chodzi o wspomnianego wcześniej Blendera i modelowanie 3D, bo nadal nie jest dla mnie jasne czy zamierzasz tworzyć obrazy płaskie, czy przestrzenne to odwiedź sobie te strony:

Tutaj możesz ocenić czy program się nada i spełni Twoje oczekiwania oraz czy praca w nim będzie dla Ciebie łatwa:

http://www.blenderguru.com/

http://www.blender.pl/

http://www.youtube.com/playlist?list=PLB16D9D8C2EFEFE77

Jeśli zaś chodzi o ciapanie pędzlem po wirtualnej kartce czyli 2D to:

http://www.dobreprogramy.pl/ArtRage-Starter-Edition,Program,Windows,12186.html

 

Program do grafiki rastrowej


(Sylwina1181) #9

 dziekuje za linki ,  popatrze i dam znać czy coś wybrałam :slight_smile:


(64peter) #10

To co chcę zaproponować nie jest może strikte programem do tworzenia grafiki. Jest fajną ciekawostką. Intuicyjna aplikacja do tworzenia fotokompozycji. Nada sie na prezent. I niedługo ma powstać wersja oparta o html. Zawsze można liczyć na lepsze wsparcie od strony wszystkich przeglądarek. Tutaj można zobaczyc efekty- http://www.sweethomedecor.pl/