Jaki program, który wyłącza komputer po wyczerpaniu czasu

Witam!

Poszukuje program, który miałby za zadanie przydzielanie czasu po którym sam komputer się wyłączy i nie ma możliwości włączenia do odpowiedniego czasu. Jeśli nie rozumiecie to przedstawie to na moim przykładzie:

Chciałbym aby mój syn dziennie korzystal przez 1h czasu, a po tej godzinie komputer sie wylączył i nie włączył dopiero na drugi dzień.

Czy istnieje cos takiego?

Niema :frowning:

kurcze, napewno?

Poczytaj:

Włączanie - > http://www.google.pl/search?hl=pl&q=aut … Google&lr=

Wyłączanie - > http://www.google.pl/search?hl=pl&q=aut … Szukaj&lr=

Pozdrawiam.

Edit,

pycia14 , zrozumiałem tylko nigdy nie słyszałem o taki programie jakiego szuka autor temau, więc można zrobić tak, aby dziecko miało 1h o określonej godzinie.

Ja nie znam, na dobreprogramy.pl i idg.pl na pewno nie ma…

Witam , taki program to odpowiednia rozmowa z synem .

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=29538

http://www.pctips.pl/news/133437.html

Jest taki program ,nazywa sie Sygate firewall,w którym można zaprogramować czas dostepu,i dosłownie wszystko domyślnie zwane -ograniczeniem dostepu do internetuJest do pobrania na DP.

Ja bym tutaj proponował nowy system. Mianowicie WIndows Vista,w którym rozporządzanie czasem dostępu do komputera jest wbudowane (jest instalowane razem z Vistą). Jest to inaczej kontrola rodzicielska. Można tam ustalić na jakie dziecko strony może wjeść, o której komputer ma być wyłączony itd. Jeśli to cię nie interesuje polecam jak kolega wyżej Sygate Firewall.

Sam dla własnej kontroli próbowałem znaleźć program, w którym mógłbym ustawić, że dziennie komputer będzie działał np. 5 godzin. I nie ważne, czy będzie to widoczny zegar mierzący czas, czy automatyczne wyłączanie po upływie czasu. Mam Windows Vistę i próbowałem kilku programów, ale żaden nie działa ok.

Nawet jeśli pomiar czasu zacznie się ze startem systemu, to przy wyłączaniu komputera kilka razy dzienne, pomiar rozpoczyna się od nowa za każdym razem. Nie znalazłem programu, który mierzyłby czas niezależnie od ilości przerw i po upływie np. 5 godzin włączał alarm lub wyłączał komputer.

co do sygate, Co z tego ze mu odetnie internet, jak młody może gra w tym czasie w jakąś grę offline ;/

Z tego co pamiętam tego typu “efekty” można ustawić w zasadach grupy. Można również do tego celu użyć programu Windows SteadyState, za pomocą którego trzeba stworzyć nowe konto i ustawić odpowiednie restrykcje.

To nie lepiej z synem porozmawiać, tylko sztywno ustalać jedną godzinę dziennie i komputera ruszyć nie można.

W Viście sa takie funkcje

CWK Czasowy Wyłącznik Komputera, i tam ustawiasz uruchamiaj przy starcie

Synowi komputer się wyłączy i od razu będzie go mógł ponownie włączyć.

Przypuszczam, że autorowi wątku chodziło o to, aby jego syn mógł tylko jedną godzinę dziennie korzystać.

Do wyznaczania określonych godzin korzystania z komputera najlepsza jest „Kontrola rodzicielska”, w niej tworzy się konto z którego syn/córka będzie logowało się do komputera, a potem wyznacza grafik kiedy będzie mogło korzystać. Przykład, który zrobiłem dla zabawy.

482f318925768e5d.jpg

“Alen” będzie mógł używać komputera:

Poniedziałek: 12-17

Wtorek: 9-13

Sobota: 9-18

Niedziela: 9-18

Jeśli chodzi o tak proste ograniczenia, nie trudno je zrobić. :slight_smile: