Jaki program legalny do zmiany ip nie mam neo ip niby stałe

Mam Stały IP czy istnieje możliwość zmiany jakimś programikiem?

Oczywiście legalnie.

Dla Windows:

Do prywatnego użytku NetSetMan 2.4.2

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tMan+2.4.2

i (Open Source) SwitchNetConfig 1.0

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Config+1.0

Sęk w tym że mam internet kablowy i to komputer prubowałem odłączyć i podłączyć kabel i nic z tego ten sam IP muj dostawca internetu to matcom może jest jakiś programik do komputerów?

Podane programy są do komputerów dla systemu Windows.

Chyba, że zupełnie Cię nie rozumiem?

Jeśli Twój ISP przypisał Ci stały adres IP i tak jest u niego skonfigurowany system kontroli dostepu, to nic nie wymyślisz.

Możesz ew. poprosić o ares dynamiczny albo nawet publiczny i również dynamiczny, tylko, że to drugie prawdopodobnie będzie się wiązać z dodakowymi kosztami.

Po prostu chce zmienić ip miałem chakera w komputerze i chce zmienić ip

W/w programy w takiej sytuacji nie pomogą, ponieważ Twój komputer dalej będzie dostępny pod starym IP.

A jeśli Twój ISP ustalił Ci statyczne IP, to możesz go poprosić o zmianę IP na inny.

Co to ISP?

ISP - internet service provider (dostawca internetu :wink: ).

W Twoim przypadku jest nim ten Matcom.

Pozdrawiam.

NetSetMan służy do zmieniania adresu IP dla karty sieciowej, a nie zewnętrznie to raz.

Masz coś w systemie to zapewne przydał by Ci się firewall i antyvirus.

Zmienić IP zewnętrznie można tylko poprzez proxy.

Z tym że nie dla wszystkich rzeczy IP pewnie zmienisz, nawet gdy to proxy będzie wpisane dla IE(Internet Explorer).

Oczywiście ciężko znaleźć proxy które szybko by działało.

A nawet jak Ci ktoś się bawi kompem to lepiej dać logi bo zmiana IP Ci nic nie da…

Bolo92 dziękuję za dobre chęci ale zrobiłem formata i jest juz ok kupiłem kasperskiego 7.0.

Da sie wyśledzić tego hakera widziałem w moje miejsca sieciowe przemek-pc to sie dało?

To nie był jego komputer na 100%.

To był albo Twój drugi, albo Twój własny, albo kogoś z sieci lokalnej(najprawdopodobniejsze).

A co ten haker zrobił z Twoim Xp?:slight_smile: Jak sie zorientowałeś że ktoś Ci się włamał? W otoczeniu sieciowym może być także komputer Twojej Babci jeśli jest włączona do sieci i ma tą samą grupę roboczą nawet za bardzo nie musisz się starać, a Babcia Cię dopadnie.Hakerów poszukaj najpierw wśród Twoich znajomych bo pewno ktoś wywinął Ci głupi żart :slight_smile: pzdr i fight:) !!