Jaki program legalny do zmiany ip nie mam neo ip niby stałe

(Kari712) #1

Mam Stały IP czy istnieje możliwość zmiany jakimś programikiem?

Oczywiście legalnie.

(Karmazyn65) #2

Dla Windows:

Do prywatnego użytku NetSetMan 2.4.2

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... tMan+2.4.2

i (Open Source) SwitchNetConfig 1.0

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... Config+1.0

(Kari712) #3

Sęk w tym że mam internet kablowy i to komputer prubowałem odłączyć i podłączyć kabel i nic z tego ten sam IP muj dostawca internetu to matcom może jest jakiś programik do komputerów?

(Karmazyn65) #4

Podane programy są do komputerów dla systemu Windows.

Chyba, że zupełnie Cię nie rozumiem?

Jeśli Twój ISP przypisał Ci stały adres IP i tak jest u niego skonfigurowany system kontroli dostepu, to nic nie wymyślisz.

Możesz ew. poprosić o ares dynamiczny albo nawet publiczny i również dynamiczny, tylko, że to drugie prawdopodobnie będzie się wiązać z dodakowymi kosztami.

(Kari712) #5

Po prostu chce zmienić ip miałem chakera w komputerze i chce zmienić ip

(system) #6

W/w programy w takiej sytuacji nie pomogą, ponieważ Twój komputer dalej będzie dostępny pod starym IP.

A jeśli Twój ISP ustalił Ci statyczne IP, to możesz go poprosić o zmianę IP na inny.

(Kari712) #7

Co to ISP?

(Tomasz Paziewski) #8

ISP - internet service provider (dostawca internetu :wink: ).

W Twoim przypadku jest nim ten Matcom.

Pozdrawiam.

(Bolo92) #9

NetSetMan służy do zmieniania adresu IP dla karty sieciowej, a nie zewnętrznie to raz.

Masz coś w systemie to zapewne przydał by Ci się firewall i antyvirus.

Zmienić IP zewnętrznie można tylko poprzez proxy.

Z tym że nie dla wszystkich rzeczy IP pewnie zmienisz, nawet gdy to proxy będzie wpisane dla IE(Internet Explorer).

Oczywiście ciężko znaleźć proxy które szybko by działało.

A nawet jak Ci ktoś się bawi kompem to lepiej dać logi bo zmiana IP Ci nic nie da...

(Kari712) #10

Bolo92 dziękuję za dobre chęci ale zrobiłem formata i jest juz ok kupiłem kasperskiego 7.0.

Da sie wyśledzić tego hakera widziałem w moje miejsca sieciowe przemek-pc to sie dało?

(Bolo92) #11

To nie był jego komputer na 100%.

To był albo Twój drugi, albo Twój własny, albo kogoś z sieci lokalnej(najprawdopodobniejsze).

(Bizi) #12

A co ten haker zrobił z Twoim Xp?:slight_smile: Jak sie zorientowałeś że ktoś Ci się włamał? W otoczeniu sieciowym może być także komputer Twojej Babci jeśli jest włączona do sieci i ma tą samą grupę roboczą nawet za bardzo nie musisz się starać, a Babcia Cię dopadnie.Hakerów poszukaj najpierw wśród Twoich znajomych bo pewno ktoś wywinął Ci głupi żart :slight_smile: pzdr i fight:) !!