Jaki program magazynowo-handlowo-księgowy polecacie - używacie?

Nawet na DP jest kilka programów tego typu, ale może ktoś sprawdził kilka i ma rozeznanie i może polecić. Prowadzę małą hurtownię i szukam programu godnego polecenia…
Magazyn, pełna księgowość z JPK itp.

Co prawda rozwiązań jest sporo. Ale od kilku lat - towarzyszy mi soft InsERT i jest spoko. Podoba mi się również społeczność partnerów. Możliwe, że inne softy mają podobnie. Ale rynek rozwiązań partnerskich jest naprawdę OK. I to jest polski rynek rozwiązań, dopasowany do polskich wymogów.

Aczkolwiek jeśli miałbym wskazać linię…chyba nadal optowałbym za linią GT :wink: Jakoś nie odnalazłem się w linii nexo. Co nie znaczy, że jest zła. Ale wcześniej byłem już przesiąknięty GT i…może dlatego nie widziało mi się nexo. Natomiast wiele firm zaczynających z InsERT, zaczyna już z linią nexo i jest git.

Brzmi reklamowo, ale takie mam wnioski.

15 lat z Insert Subiekt potem Subiekt GT i mnóstwo problemów z bazą SQL Serwer bez której oprogramowanie Insertu nie działa, a baza SQL ma wymagania: 4 rdzeniowy procesor jak najszybszy, dużo cache 2-go, a nawet 3-go poziomu, jak najwiecej ramy do płynnego działania. Potem odkryłem, ze jest inny i tańszy, a funkcjonalność taka sama i bez SQL serwer. Teraz w firmie Mac booki i tam program polski dość tani i dużo lepszy niż wszystkie Inserty razem wzięte. Na windowsa nie polecę nic bo już 5 lat jak Windowsa nie używam w firmie i w domu. MacOS jest i iOS.

insert, optima, xl, enova, wapro, nawet ifirma, czy streamsoft prestige, oprogramowania jest sporo, które spełnia podstawy, o które pytasz.

Moim zdaniem ważniejsze jest to co szczegółowo jest, a bardziej będzie w przyszłości potrzebne np. komunikacja z terminalami magazynowymi, płatniczymi, komunikacja ze sklepem online, etc. jak rozwiązać kopie zapasowe, czy usługa online, itp.
Na dużo pytań trzeba sobie odpowiedzieć, a lepiej zrobić to teraz niż za rok, 2, czy 5 męczyć się z migracją i wydawać na nią o wiele więcej niż to potrzebne.

Grunt to zdefiniować potrzeby, też te głównie w niedalekiej przyszłości i mieć chociaż jednego człowieka, który dobrze ogarnia dane oprogramowanie lub mieć ogarniętego partnera od oprogramowania (co niestety często jest problemem).

Osobiście polecę optimę od comarcha dla małej firmy, trochę rzeczy na nie też się znajdzie ale system jest czytelny, można go trochę przerobić pod siebie i znam firmy od kilku do kilkuset osób, które działają na nim w bardzo różnych formach ale jak pisałem wcześniej, grunt to mieć kogoś ogarniętego, kto zna oprogramowanie i działanie firmy.

od wielu lat z powodzeniem używam niedrogiego oprogramowania HM - handel i magazyn http://pro-cent.pl/Home/Subskrypcje, moim wymaganion tren soft sprostał perfekcyjnie, zapoznaj się z wersją próbną, może ci przypasuje, ja jestem zadowolony

Roczna subskrypcja 120 zł. Ile lat masz firmę?

Polecam w tym zakresie program Sprzedaż i Magazyn z Pakietu Przedsiebiorcy.
Mega intuicyjny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze. No i można pobrać za darmo, żeby sprawdzić…https://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/sprzedaz-i-magazyn