Jaki program pokaźe jakość dźwięku na wykresie?

Witam szukam programu do którego wrzucę nagrania różne mp3

przykład mp3 128kb/s nagranie radia z neta na karcie w laptopie

nagranie mp3 128kb/s radia z neta przez Dac

Program który pokaże mi sektrum.

Audacity? jelsli dobrze zrozumiałem o co chodzi :smiley:

chodzi mi o wrzucenie kilku probek mp3 i żeby program pokazał ich spektrum chodzi mi o coś takiego

O takie coś chodzi: http://www.izotope.com/tech/aes_adapt/I … bylaMR.png ?

Można taki podobny wykres zrobić w darmowym Audacity (gdy załadujesz utwór klikasz na strzałkę która jest nad przyciskami Cisza oraz Solo i z wyświetlonej listy wybierasz opcje Spektrogram)

Dokładniejszy i dużo lepszy jakościowo wykres tego typu można zobaczyć w np. FL Studio - wersja demo w zupełności wystarczy. Robi się to używając wtyczki Edison (jest od razu z tym programem). Jeżeli załadujesz takich wtyczek na mikserze kilka, to wtedy na każdej wtyczce możesz załadować inną próbkę. A wtyczki dodaje się tak (najlepiej zacząć od czystego projektu):

Klawisz F9 aby włączyć mikser, następnie po prawej stronie miksera jest sekcja efektów. Na jednej z tych strzałek należy nacisnąć i z listy wybrać Edison. W Edisonie CTRL+O i wybierasz utwór :). Klawisz S na klawiaturze, aby przełączyć się na spektrogram.

Edisona można sobie dowolnie skalować, a samo powiększenie lub pomniejszanie wykresu robi się klawiszami Page Down/Page Up :).

dzieki wielkie :slight_smile: