Jaki program typu sandbox

Witam

Jaki program (może być płatny) polecacie do tzw. sandbox-a. Chodzi dokładnie o to, żebym mógł odpalić instalkę jakiegoś programu ( w trybie chronionym), zobaczyć jak on śmiga - tak żeby nie nabroić sobie w systemie. Nie chce stawiać wirtualnej maszyny np. Virtualbox itp.

Pozdrawiam

Trams

http://www.dobreprogramy.pl/Sandboxie,P … 15247.html

Jak dobrze pamiętam to Avast Free też ma piaskownice.

Przykro mi, ale Virtualbox, czy też VirtualPC jako wirtualne maszyny jako jedyne zapewniają odcięcie od systemu. Inne programy, które teoretycznie mają odciąć program od systemu mogą nie chronić od każdej jednej infekcji itp.

Tak myślalem - trudno zostaje instalka windy pod virtualbox-em. Dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Wspomniany Sandboxie nie do końca się do tego nadaje niestety…właściwie tylko do uruchamiania podejrzanych aplikacji. Podobnie działa darmowy od jakiegoś czasu BufferZone. Natomiast do testowania instalacji na zwirtualizowanym systemie niekoniecznie trzeba uruchamiać maszynę wirtualną - doskonale dla większości takich działań przydatny będzie program do tzw. “lekkiej wirtualizacji” czyli po prostu wirtualizery systemu np. Shadow Defender, Wondershare Time Freeze, nierozwijany już Comodo Disk Shield, czy przykład pierwszy z brzegu czyli Returnil skądinąd dostępny na DP

http://www.dobreprogramy.pl/Returnil-Sy … 22155.html

Wybrałem Returnil - to jest to czego szukałem dzięki.

Pozdrawiam

Dodane 23.09.2011 (Pt) 8:22

A jednak padło na Time Freez-a :slight_smile:

Tu możesz przeczytać nieco…nie chwaląc się :slight_smile:

http://forum.safegroup.pl/wondershare-t … t2850.html