Jaki program video odtwarza polskie znaki?

Czy moglibyście polecić program do odtwarzania filmów, który odczytywałby również napisy z polskimi znakami? Jak do tej pory bezbłędnie z polskimi znakami radzi sobie BESTPlayer. Czy są jeszcze inne programy?

Dodam jeszcze, że mam komputer z Windows Vistą Home Premium.

SubEdit Player sam używam pod Vistą.

BestPlayer - czemu z niego zrezygnowałeś? - używam go… hmm… od kiedy mam komputer :wink:

Działa pod wistą? A nie trzeba przypadkiem ściągnąć jakieś łatki?

Media Player Classic u mnie sobie radzi z polskimi znakami (pakiet K-lite mega codec pack). Zobacz jeszcze Gom Player lub KMPlayer.

Mam te kodeki. I używam od czasu do czasu Classica. Nie podoba mi się jednak to, że MPC wyświetla dialogi jeden pod drugim zamiast jeden PO drugim. Po prostu źle się to czyta. Podobnie robi sławny (a raczej przereklamowany) ALLPlayer, który nie potrafi czytać polskich znaków i nie ustawia automatycznie obrazu do jakości filmu. Musisz najpierw nagrzebać w ustawieniach zanim zaczniesz cokolwiek oglądać.

Jak na razie BESTPlayer jest dla mnie najlepszy. Klikniesz w plik filmowy i oglądasz! Nie masz napisów? Nic nie szkodzi. Klikasz w boczne menu, które nie przerywa oglądania, ściągasz napisy, które ładują się automatycznie, i dalej oglądasz!

Niestety, czasami BESTPlayer nie chce się włączyć :frowning: . Kilkam na ikonkę na pulpicie i nic. Prawoklikiem z pliku filmowego i nic. Muszę włączyć i wyłączyć kompa, żeby aplikacja zadziałała. Nie jest tak za każdym razem, ale się zdarza.

Zaznaczę jednak, że ten problem pojawił się gdy ściągnęłam kilka dni temu tą aplikację ze strony producenta na mój nowy komputer. Wcześniej, na starszym sprzęcie (który też ma Vistę) nie było takich problemów. Może to nowsza wersja programu (2.04) ma jakiś tymczasowy (mam nadzieję) błąd?

Narzędzia > Opcje… > Ogólne > włącz Aktualizuj także do wersji testowych

Pomoc > Sprawdź czy jest nowsza wersja…

Gdy to piszę, dostępna jest wersja beta 2.099.

Jest już całkiem spora lista zmian (po wersji 2.04)…

http://www.bestplayer.com.pl/historia_wersji

Dzięki! Aktualizowałam do wersji beta (obecnie mam wersję 2.105). Programik automatycznie instaluje aktualizacje, jest ładniejszy, nie wyłącza Aero w Viście, przez co szybciej się otwiera. Pamiętał nawet moje ustawienia dotyczące napisów :slight_smile:

Ja używam najnowszej wersji Best Playera , starsza (2) lubiła powiesić się na viscie, ale ta z przed kilku dni działa już ok. A tutaj jest chyba czołóweczka najlepszych playerów http://www.noweprogramy.com/index.php?str=faq&programy=145