Jaki program waszym zdaniem najelepszy w nagrywaniu płyt?

Poszukuję odpowiedniego programu z pośród licznych przeczytanych stron internetowych wyczytałam, że programami do nagrywania płyd DVD,CD są ; Nero , Ashampoo no i BurnAware . Jak sądzicie , który lepszy ? Który sie nie będzie zacinał przy nagrywaniu pły na systemie operacyjnym Win XP SP3 ? Testowałam Free BurnAware jest dobry i szybki , ale nie zadawala mnie jednagże jest dziwny . Na wielu stronach internetowych jest on darmowy , a na stronie którą znalazłam z polecenia pewnej osoby był on darmowy tylko na 10 dni i miał dodatkową opcje kopiowanie płyty CD . Tak więc powtarzam moje pytanie które według z was jest najlepszy ?

Ja używam starego Nero, używam tzn 5 razy na rok coś nagram

Każdy nagrywa, nie ma różnicy lepszy gorszy program… raczej lepszy a gorszy napęd to się liczy

CDBurnerXP, prosty, bez zbędnych ■■■■■ół, w miarę nieśmiecący w systemie

Jeszcze dwa lata temu odpowiedziałbym jednoznacznie Nero Burning Rom jednak przez ten okres czasu aplikacja rozrosła się niebotycznie i przestałem z niej korzystać. Od dwóch lat użytkuję z bardzo dobrymi doświadczeniami Ashampoo Burning Studio 2012.

Mam Windows XP i od lat używam Burn Aware Free.

Można pobrać stąd:

http://www.dobreprogramy.pl/BurnAware-Free,Program,Windows,13053.html

Być może miałaś wersję Burn Aware Pro.

Dawnej używałem tylko Nero. Po wydaniu wersji 8 przesiadłem się na produkt Ashampoo. Od tego czasu tylko i wyłącznie Ashampoo Burning Studio.

Nero jest niebotycznie rozrośnięte gdzieś tak od 2005 roku. Wcześniej był to normalny program do nagrywania, wówczas stał się połączeniem ekspresu do kawy ze stroboskopem.

Jeśli szukasz czegoś lekkiego, małego, wygodnego i nieprzeładowanego tysiącem zbędnych opcji, to polecam InfraRecorder.

Okej bardzo dziękuje za wasze odpowiedzi . Z komentarzy wynika , że Ashampoo pora wypróbować .

Ashampoo burning studio jest bardzo fajne, ma interfejs zbliżony do nero express.

Ja z kolei od kilu lat używam darmowego opr. CDBURNER XP program b. prostu w obsłudze, szybki, ma dużo możliwości nagrywa pliki w rożnych formatach nawet Blu-ray. Dobry tak samo jak Neron z tym ze darmowy, co ciekawe w Nero cyklicznie niszczył płyty w trakcie nagrywania a CDBURNER XP jeszcze nic mi nie popsuł.

___________________________POLECAM____________________________________________________:slight_smile: