Jaki program wybrać do obróbki zdjęć?

Zastanawiam się jaki program wybrać do obróbki prostych zdjęć. Zazwyczaj przycinam,zmieniam ostrość,kontrast,jasność. Potrzebna jest mi także zmiana rozmiaru fotki i wymazania paru szczegółów. Szukam przede wszystkim programu freeware i nie dla profesjonalistów.

Czy tak ciężko poszukać? Skorzystaj z GIMPA. na drugi raz szukajka nie gryzie, ja wiem że się nie chce ale można.

Kompletnie nie rozumiem takich porad. Przecież nikt cię nie zmusza do ich udzielania. Chłopak szuka porady bo na google to są setki programów i nie wiadomo który by był najbardziej odpowiedni, a ty mu proponujesz google. Może w ogóle zlikwidować odpowiedzi na tym forum, a tylko przekierowywać na: google i obyło by się bez komentarzy typu: “Czy tak ciężko poszukać…,szukajka nie gryzie…, ja wiem, że się nie chce…”.

ja np. umiem się posługiwać szukajką, ale nie raz chętnie bym usłyszał opinię od tych którzy już używają programu który mnie interesuje o jego zaletach i wadach. Może dla poszukiwaczy odpowiedniego dla nich sprzętu pisać im po prostu: sklep, a poszukiwaczom książek - księgarnia.

Za wyjątkiem “wymazania paru szczegółów” darmowy Fast Stone Image Viever potrafi całą resztę :slight_smile:

Wszystkie te funkcje dot. obróbki zdjęć o których piszesz posiada program PhotoFiltre (całkowicie za free ). Co prawda, nie ma narzędzia “Gumka” do wymazywania ale ma za to “Stempel”, którym dość skutecznie można pozbyć się niepotrzebnych szczegółów. (do pobrania na dobreprogramy.pl ).

Dzięki serdecznie za podpowiedzi. :slight_smile:

crisis4991 , użyj programu GIMP. Może z początku wydać się trochę zagmatwany i nawet przestraszyć :), ale nie jest zły. Jakby coś było niezrozumiałe to zapytaj.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … GIMP+2.6.3

viewtopic.php?f=3&t=291446

viewtopic.php?f=3&t=293266

Popieram Cię całkowicie.