Jaki prostownik wybrać?

Prostownik oczywiście do ładowania akumulatora. Chce kupic prostownik do ładowania akumulatora (bez jego wyciagania z auta) z inteligentna funkcja, polegające na tym, ze po naładowaniu aku prostownik odetnie zasilanie, ewentualnie doładuje go tylko do tego standardowego napięcia. Jest tego naprawdę b. dużo na różnych portalach aukcyjnych… Użytkujecie takowe?

Mój prostownik prod.Russia,z amperomierzem i przełącznikiem napięcia /natężenia / prądu ładowania bez żadnej automatyki.Może kupisz gdzieś na targu.Super sprzęt.

Zobacz- klik

Mam taki sam, dostałem od teścia. Ma już 30 lat i działa. Wynalazek z lidla działał 3 m-ce. Najlepsze najprostsze, nie ma co się zepsuć.

Mam taki prostownik. Co więcej mojego nie da się popsuć przez zwarcie klem. Prędzej się zespawają niż sprzęt padnie.

W Lidlu co chwilę są po 59zł. Sam mam taki, działa bez problemu, oczywiście odcina ładowanie przy odpowiednim napięciu akumulatora. NIe mam go w ręku, jest chyba do 3.8A. To oczywiście nie jest prostownik do rozruchu, tylko do ładowania. Ma też opcje ‘zimowe’, czyli podciąga aku do wyższego napięcia. Ja mam starszą wersję:

Teraz widziałem, że są z wyświetlaczem.

Zgadzam się z kolegami wyżej, że jak inwestować w prostownik, to najlepiej mikroprocesorowy. Oprócz tego, że ładuje to na bieżąco diagnozuje akumulator, jego stan naładowania.
Oczko wyżej od tych Lidlowych akumulatorów są te od CTEK np mdel 5.0.
Na https://www.youtube.com/watch?v=O4jBCFSaK9I
masz filmik z prezentacją.

A tutaj https://nocar.pl/blog/nocar-poleca-prostownik-ctek-mxs-5-0-dlaczego-warto-go-miec-sprawdz-co-powinienes-wiedziec-na-temat-ladowania-akumulatorow/ jego szczegółową charakterystykę.

Próbował ktoś tym elektronicznym prostownikiem na szybko (10 min) podładować akumulator żeby odpalić auto? Mój 6A zwykły transformatorowy sobie radzi jeśli aku ma jeszcze trochę w sobie życia.

Ja mam everActive CBC-10 i sprawuje się świetnie. Dosyć znany producent ładowarek, akumulatorków itp. Jak na prostownik mikroprocesorowy to sporawa kostka :stuck_out_tongue: z aktywnym chłodzeniem.

http://everactive.pl/everActive-CBC-10-car-battery-charger