Jaki provider we Wrocławiu?

(dzolero) #1

Hej,

mam zamiar zrezygnować z oferty Play 10 GB na mieszkaniu studenckim i wykupić jakiś stały dostęp. Wybeirałem między Netia i generacja.pl ze względu na brak UPC w moich rejonach i e-wro.

Czytałem jednak, że w netii pingi skaczą do 500-1000 pod wieczór i ogólnie łącza do kitu (myślałem o 8mbit/s), a w tym drugim, że jest duża awaryjność. Jako że czytałem opinie, gdzie wypowiadały się głównie osoby rozżalone na providera tak pytam tutaj, gdzie znajdę może obiektywnie zestawienie opinii nt. powyższych. :confused:

A może inny wireless provider przez GSM zamiast Play?

(xomo_pl) #2

play ma najtańszą ofertę z op-ów GSM....

czemu chcesz rezygnować?

proponuję poszukać jakiegoś osiedlowego providera.

(dzolero) #3

Owszem i działa jedynie na obszarze miast (no i druga z rzędu umowa mi się z nimi kończy ;p), poza tym ostatnio zauważyłem, że zwolnił mocno - pewnie przez to, że jest tak popularny.

W sumie nie przeszkadza mi to bardzo, ale limit 10gb to trochu mało zwłaszcza jeśli chciałbym posadzić sobie linuxa (w tym sciągnąć jakieś DVD) i swobodnie korzystać z repo czy nawet radia przez neta posłuchać lub pograć w LOTRO online itd itp. :wink: Widziałem w netii 4mbit/s za 49 pln i mnie ciekawiło, ale skoro mam mieć gorsze pingi niż na modemie...

Budownictwo nie jest za nowe i kable TePsy pewnie też, na których by to chodziło i to mnie nie napawa optymizmem bynajmniej. A jeśli osiedlówka? To ta generacja by pasowała, albo jakaś TVK, też coś taiego tu mają...ale przydałaby się opinia użytkownika któregoś z tych trzech.

(fiesta) #4

Jeżeli to Wrocek to zainteresuj się ofertą Dialogu.

http://www.dialog.pl/klienci_indywidual ... i/internet

(system) #5

A idź z tym. Miałem z nimi spore problemy gdyż podpisałem umowę na rok, a po roku chciałem ją rozwiązać a oni swoje, nie chcieli mi rozwiązać umowy.

Szkoda gadać takie podejście do klienta, a co było dalej wołali mnie do sądu, olałem ich.

Netia to tak, nie wież w te pingi bo to ubijanie piany.

(Pawkom74) #6

Jeśli mogę coś doradzić to daruj sobie Netię, są gorsi od TP s.a. ,są beznadziejni ja czekam 4 miesiące żeby mi internet przyspieszyli.Jak najdalej od Netii