Jaki przedłużacz to karty dźwiękowej

Cześć,
Mam Xonara DG Audio (https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dg-karta-pci-system-5-1-xonar-dg-330485/), który znajduje się za blisko karty graficznej.
Na stronie jest napisane, że to jest PCI, ale jak próbuję znaleźć przedłużacz, to wszędzie widzę tylko takie do PCI-Express. Macie jakiś link do sklepu z czymś takim?

Chodzi Ci o to, że masz zakłócenia? Jeżeli masz zintegrowaną kartę graficzną w procesorze to wyjmij dedykowaną i sprawdź czy to na 100% karta graficzna, bo wielu “ekspertów” do tego się przywala, a tak na prawdę gówno wiedzą jak działa taka elektronika w komputerze, gdzie karta graficzna nie ma prawa zakłócać pracy karty dźwiękowej. Wiem, że ta karta dźwiękowa ma problemy przy niemal zerowej pracy, ale wystarczy pogrzebać w ustawieniach.

Przedłużacz to dobre rozwiązanie jak masz zasłonięte sloty, ale nie wiem po co to stosować w innym wypadku…

@LORDEK Nie mam zakłóceń, ale karta dźwiękowa jest na tyle blisko, że zasłania po części wentylatory karty graficznej, przez co wiatraki chodzą szybciej.
Dzięki za link, ale mój Xonar ma trzy piny, a to co podesłałeś ma dwa?
Chodzi mi o te ząbki:
Screenshot_1
Screenshot_2
To nie przeszkadza?

A jak wygląda slot na płycie głównej? Przecież tam też jest tylko jedna przerwa, a karta działa. Riser ma za zadanie przenieść wszystkie piny w inne miejsce, a to, że jakiś sprzęt z nich nie korzysta nic nie znaczy.

1 polubienie

Sorry za głupie pytania, dużo w sprzęcie nie siedzę xD

Te dwa wycięcia to tylko zachowanie kompatybilności miedzy wersjami PCI gdzie to wycięcie jest w różnych miejscach. Jeżeli karta ląduje w zwykłym PCI to ta przejsciówka wystarczy.