Jaki radiator z wentylatorem dla i5 4460 + Gigabyte B85M-D3H

Cześć,
W rodzinie „zdalnie” zostałem poproszony o zajrzenie do komputera - pierwsze co zobaczyłem to ~100oC na CPU: po zdjęciu obudowy „wentylatorek czasem drga”. Wlanie trochę oleju maszynowego lekko go rozruszało, ale nadal trzeba go co pewien czas pchnąć palcem (szczególnie po włączeniu komputera), więc do wymiany. Wentylator i radiatior to boxowy do i5 4460.

Mam więc pytania, bo muszę coś kupić i dopiero jak pojadę zobaczę komputer:

Czy po prostu kupić takie samo?

Mało ofert na Allegro, widzę jeszcze takie coś:
https://allegro.pl/oferta/cm-wentylator-xdream-i117-lga-1150-1151-1156-775-11017321505

Polecam coś co używam w miejsce BOX, jest cichszy i chłodniejszy, spokojnie radzi sobie z i7 starszych generacji.
https://allegro.pl/oferta/chlodzenie-cpu-gelid-siberian-cc-siberian-01-11380506773

Radiator nie jest przyklejany w żaden sposób do procesora. To co widać na zdjęciu z Allegro to fabrycznie nałożona pasta termoprzewodząca, którą polecam od razu zetrzeć i zastąpić jakąkolwiek inną pastą z lokalnego sklepu komputerowego.

Wszystkie radiatory pod LGA115X będą pasować do każdej płyty z LGA115X bo mają dokładnie taki sam rozstaw kołków oraz wymiary. Tak na prawdę można wymienić sam wentylator, jest on zamocowany na takie zatrzaski do radiatora.
image

Jeśli będziesz kupować całość to staraj się poszukać radiator z miedzianym środkiem, były one dodawane do wyższych modeli procesorów z racji na większe możliwości przewodzenia ciepła. Przykład po lewej stronie.

Dzięki @panicagaming, wszystko śmiga

Ładny, duży radiator - musiałem po lewej stronie dosłownie milimetr spiłować, bo stykał się z radiatorem na MB.

Bardzo cichy wiatraczek. Wydajność: bez obciążenia oryginalny jak się nawet kręcił, to rzędu 41oC (ale pasta 6 lat + i wysuszona tragicznie, bo tam bywało powyżej 100oC). Po zmiane pasty (pierwsze z brzegu z Allegro za 10zł Gelid GC-Pro) rzędu 31oC

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.