Jaki RAM DDR2 dobrać do ramu Hynix

Witam.

Obecnie posiadam 1 GB ram’u Hynix model HYMP512U64CP8-C4. Chcę dokupić 1 GB, i tu pojawia się problem: jaki rodzaj?, producent? itp. itd.

Podaje jeszcze parę danych dotyczących obecnego ram’u (wyczytane przez Everest’a):

Pole Wartość

Właściwości modułu pamięci

Nazwa modułu Hynix HYMP512U64CP8-C4

Numer seryjny 00002015h (354418688)

Data produkcji Tydzień 4 / 2007

Rozmiar modułu 1 GB (2 ranks, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered DIMM

Typ pamięci DDR2 SDRAM

Szybkość pamięci DDR2-533 (266 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 1.8

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

Taktowanie pamięci

@ 266 MHz 5-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

@ 266 MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

@ 200 MHz 3-3-3-9 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-21-2-3-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

Własności modułu pamięci

Analysis Probe Nieobecne

FET Switch External Wyłączone

Weak Driver Obsługiwane

Producent modułu pamięci

Nazwa firmy Hynix Semiconductor Inc.

Informacje o produkcie http://www.hynix.com/gl/products

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam, lukey

Jeżeli dołożysz drugą kość o takiej samej pojemności uaktywnisz tryb DUAL CHANNEL. Niektóre płyty są jednak wybredne i różne moduły się po prostu gryzą. Dlatego też najlepiej by było, gdybyś dokupił identyczną kość.

flaszer dzięki za odpowiedź, ale ,mały" problem, że szukałem i ujrzałem tylko zagraniczne sklepy, sprzedawców. Na razie nie mogłem nic znaleźć. Wyszperałem w instrukcji płyty głównej pamięci kompatybilne (zalecane) z tą płytą główną. Na tej liście nie ma niestety mojego Hynix’a (są inne modele i producenci). Co w tym przypadku polecacie? Czy Kingston będzie współpracował? A może podobny model Hynixa?

pozdrawiam, lukey

W pierwszej kolejności poodobny Hynix (w sensie ta sama pojemność). Jak nie znajdziesz, to sądzę, że ten Kingston będzie też odpowiedni (podaj jaki masz chipset płyty głównej). Ważne, żeby kości miały takie same timingi.

flaszer chipset, jeśli się nie mylę (znaczy nie pomyliłem z czymś innym w Evereście) to VIA P4M890, Płyta główna to Asus P5VD2-MX .

Pozdrawiam, lukey