Jaki RAM do AMD Ryzen 3?

Co jest ważniejsze przy zakupie RAMU? Lepiej wybrać kości 2133Mhz 14CL czy 2400Mhz 15CL?

Ryzen lubi ram wysoko taktowany :slight_smile: Im szybszy weźmiesz tym lepiej.

Bardziej rozważ 3000MHz niż podstawowe 2133/2400.

Jaka płyta główna? Polecam Corsair 8GB 3000MHz Vengeance LPX

płyta obsługuje do 2667Mhz

A jak myślicie, mając w perspektywie rozbudowę RAMu do 12gb lepiej teraz wziąć 2x 4gb czy 1x 8gb?

Jak zamierzasz brać teraz, to albo 8GB albo od razu 2 x 8GB (ta opcja najlepsza). Ceny RAMu będą rosnąć, nie ma się co szczypać.

Na razie planuję kupić jedynie 8gb, 16gb to prawie 800 zł, a tyle nie planuję teraz wydawać do tak taniego komputera, i nie mam teraz zbytnio takiej możliwości.
Poza tym, wie ktoś czemu ten RAM tak drożeje? Podobno jakaś fabryka pierdyknęła, ale trwa to już długo

1 polubienie

Chyba jednak wezmę trochę lepszą płytę, bedzie można zrobić OC i lepszy RAM. Czy między 2667 a 3200Mhz jest duża różnica wydajnościowa?


Lepiej taki ram czy jakiś inny? (chce kupić wszystko w morelach, a tam nie ma nic 3000Mhz)

Ja bym brał te:

Mam we wszystkich PC DDR3 i są mega kompatybilne z każdą płyta główna bez różnicy Intel czy AMD. Miałem Corsarze i były problemy z kompatybilnoscia z płytami głównymi bo niektóre ich nie wykrywały, albo rozpoznawały jako jakieś dziwne No-Name.

A co jest lepsze, 2x4gb 3200Mhz czy 2x8gb 2667Mhz? Bo różnica w cenie nie wielka

Jasne, że lepiej 2x4GB.

Haha lepiej 8GB niż 16GB Ramu?? jesli sie ma grac?? To mnie ubawiłeś do łez teraz. Predkośc ramu to nie wszystko.

Miałem na myśli oczywiście 2x8GB. Inaczej pomyślałem inaczej zapisałem. Mea culpa. Zysk z wyższego taktowania nie nadrobi mniejszej ilości RAM.