Jaki RAM do laptopa

Witam, poleca ktoś może jakieś kości RAM do laptopa ??

Czy mogę w razie czego połączyć pamięć RAM o różnych częstotliwościach ?

W moim lapku mam 1 kość 4GB o częstotliwości 800 MHz. Ram

Jeżeli płyta główna w laptopie obsługuje taką jaką chcesz włożyć, to tak. Ale wtedy całość będzie pracowała z częstotliwością tej najwolniejszej, czyli jeżeli jedna kość to będzie 800 MHz, druga 667 MHz, to całość i tak będzie pracowała jako 667 MHz.

Co to za laptop? Marka i model.
Masz wolny slot?

tak mam 2 sloty.

HP probook 455 g1

Laptop ma już parę lat i był brany z orange. Jakoś chodził, ostatnio jedynie coś go zaczyna pobierać i chciałem mu trochę RAM-u dorzucić

płyta główna

Twój laptop obsłuży do 16 GB pamięci RAM DDR3 o częstotliwości do 1600 MHz
Oczywiście najlepiej gdybyś o takiej częstotliwości pamięć mógł zastosować. Ale jeśli już masz jedną kość to postaraj się dobrać podobną. Przy pamięciach DDR3 raczej nie było problemu z kompatybilnością, więc i pamięć innego producenta niż posiadasz obecnie powinna bez problemu współpracować z twoją. Ale oczywiście jeśli znajdziesz taką samą, może być tylko z pożytkiem dla sprzętu.

Sprawdź tylko najpierw czy rzeczywiście fizycznie masz jedno wolne gniazdo. Rzadko, ale bywa, że programy mogą przekłamywać.

ok wielkie dzięki, a jak sprawdzić jaką częstotliwość laptop obsługuje ??

Możliwe, że kupie dwie o większej częstotliwości i wiem wiem sprawdzę jeszcze w laptopie czy są 2 sloty :wink:

Napisałem Ci powyżej.
1600 MHz

1 polubienie

tak wiem ale na przyszłość jak bym chciał sprawdzić na innym komputerze bo w CPU-Z chyba nic takiego nie zauważyłem

Internety powiedzą Ci wszystko :wink: