Jaki ram dokupić do komputera?

Witam. Posiadam komputer Intel® Pentium® D CPU 2.80GHz 2.81GHz, 1.00 GB ram ( GOODRAM DDR2 PC2-5300 667 MHz) karta graficzna Nvidia GeForce 7300 GT. Chciałbym dokupić ramu i teraz zaczyna się problem : kupić taki sam 1 gigowy ram jak ten co mam, czy może kupić 2 x 1 GB ( bo tyle mi starczy ) DDR3 z taktowaniem wyzszym np 1333 MHz. Posiadam Windows XP Home Edition 2002 i zastanawiam się czy ram DDR3 1333 MHz będzie normalnie działać, czy nie będzie problemów. z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam muiciel999

DDR3 nie wejdzie w slot DDR2

Kup taką samą jak masz teraz gdyż może twoja płyta obsługuje dual channel.

Podaj firmę i model plyty głównej komputera, ponieważ to w zależności od specyfikacji (w niektórych płytach) można ewentualnie zmienić pamięci DDR2 na DDR3.

no watpie żeby komputer z prockiem pentium D posiadał DDR3;]

Skorzystałem z programu EVEREST Home Edition i zrobiłem screen shota płyty głównej

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6040de32b299e7ab.html

ale z tego co tam pisze to tylko DDR2 obsługuje, nie mylę się ?

Niezupełnie to prawda! Jeśli chodzi o pamięć RAM, to Everest pokazuje stan faktyczny, a nie specyfikację, czyli możliwości komputera. Jeśli to jest komputer stacjonarny, to otwórz go i przeczytaj na płycie głównej jej firmę i model. Zdarzają się “przejściowe” płyty główne, posiadające sloty DDR2 i DDR3, choć u Ciebie, przy tym procesorze, to raczej mało prawdopodobne.

Sciągnełem obudowę no i pisze ASUS P5LD2 SE.

No i już wszystko jasne! Tylko DDR2 w chodzi w rachubę! Kup identyczny (667 MHz) RAM jaki masz i dodaj go. Będzie obsługa dwukanałowa działała, co przyspieszy wymianę danych. Zresztą możesz elegancko wyposażyć go w cztery razy po 1 GB , bo tyle obsluguje ta płyta, byle wszystkie pamięci były identyczne.

Szkoda ;/. A jeżeli dokupie jeszcze ten 1 GB ramu DDR2 to gry będą trochę lepiej działały, czy nie ma sensu dokupywać?

Jest sens! Wyżej napisałem. Cztery razy 1 GB na pewno byś odczuł!

Acha, to dokupie :). Dziekuję wszystkim za pomoc a szczególnie Poraj.