Jaki RAM dokupić?

Witam,

Chciałbym dokupić 2GB RAM-u, bo na razie mam jedną kość 1GB firmy GEIL PC2-6400, czyli powinna mieć 800MHz, a w CPU-Z pisze, że ma 400MHz :shock: .

Płyta główna to GIGABYTE 965P-S3 z czterema slotami na kości RAM, obsługuje max. 8GB pamięci DDR2 800/667/533.

Poniżej załączam screeny z CPU-Z:

Untitled_3_png_300x300_q85.jpg

Nie wiem co robić… brać PC2-6400 800MHz?

Pozdrawiam. :slight_smile:

800MHz czyli pokazuje 400 i wszystko w porządku jest a czemu to nie chce mi sie tłumaczyć już.

Bierz 800Mhz, najlepiej o takich samych parametrach żeby nie było problemów…

a najlepiej jakbyś wrzucił 2x2GB 800Mhz byłoby razem obie w dualu i o około 30% szybsze by były

u siebie mam taki komplet http://allegro.pl/pamieci-corsair-ddr2- … 47541.html

Mają CL5 i są szybsze od pamięci DDR3 CL9 !!

To był taki przykład że DDR2 mogą być szybsze od DDR3 :lol:

Czytałem na wikipedii i już kapie o c b. :slight_smile:

Co masz na myśli pisząc: “najlepiej o takich samych parametrach żeby nie było problemów…”.

Wiem, że muszę mieć tego samego typu i z takim samym taktowaniem, coś jeszcze? Mogę mieć tą kość GEIL-a i drugą OCZ-a, przecież nie muszą wszystkie kości być tej samej firmy.

I tu właśnie nie do końca masz rację, ponieważ kości firm “premium” często wymagają np. podniesienia napięcia, a nie znam płyty która umożliwiałaby zrobić tą operację dla każdego slotu niezależnie. Tak więc firma - firmą, ale trzeba zwrócić uwagę na typ, taktowanie, napięcie zasilania i organizację samych banków pamięci (ilość oraz czy są zorganizowane jako SS czy DS).