Jaki RAM i kartę grafiki dodać do mojego zestawu

Taka propozycja:

Jeśli tylko fotografujesz i oglądasz filmy to w sumie wystarczy nawet karta zintegrowana w CPU, ale jeśli już chcesz jakąś niezintegrowaną to w segmencie tańszych kart pakuj się w Radeon’y (np. 7770/7790, na których już w sumie zagrasz, jeśli by była taka chęć). Zasilacz wystarczy tańszy 450W (XFX Core przykładowo), natomiast co do systemu osobiście poleciłbym Ci Windows’a 7 Home Premium x64 jednak, mimo tego że już rzadko można go spotkać.

trzepaq , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Doprecyzowując: zdjęcia kataloguję i trochę obrabiam. Filmy - zgrywam materiał z kamery i tu juz zaczynają się schody. W grę wchodzi obróbka ale wyłącznie skrawaniem :slight_smile: Wiekowy ten mój zestaw a i Mikołaja dawno nie było :wink: Odrobina szaleństwa w życiu się należy!

Co do systemu to kwestia przyzwyczajeń - obecnie XP więc przesiadka na 7 nie byłaby problemem. 8.1 nie znam, nowość, boje się, że nie odpalę kilku zabawek - np:SDR (radiowy skaner częstotliwości) działający w oparciu o zewnętrzny tuner TV (NotOnlyTV).

Wracając do tematu:

  1. Grafika GeForce GTX 650 TI? W zasilaczu pozostane przy beQuiet ale zejdę na 500W.

  2. Ram - możesz cos polecić? Przeglądam Agito i przyznaję - mam zagadkę :slight_smile: