Jaki RAM kupić?

Witam. Potrzebuję dokupić 2GB rammu. Oto co zczytał CPU-Z:

cpuzmn.jpg

O to co mam nalepione na kości:

http://img13.imageshack.us/img13/4650/i … 409001.jpg

Tak więc producent to kingmax. Mam dwie kości po 1GB każda i jeszcze 2 sloty wolne. Częstotliwość taktowania, sugerując się nalepką to 1066mhz, ale cpu-z mówi, że 800mhz, mam rację? Kupić 800mhz i mieć pewność, że wszystkie kości będą działać, czy może pokusić się jednak o szybszą kość?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Tak masz rację, podaj model płyty głównej, być może 1066MHz obsługuje po aktualizacji biosu. I trzeba sprawdzić jaki maksymalny rozmiar modułu przyjmuje slot. Żebyś nie kupił 2GB w jednej kości i żebyś nie odsyłał.

1066Mhz jest dostępne jedynie dla Phenomów z podstawką AM2+, zwykły Athlon x2 obsłuży maksymalnie do 800Mhz

Zależy więc jaki masz procesor. Dzisiaj nie opłaca się pchać w droższe i przestarzałe DDR2.

Hehe. Z tym kurzem to wiem. Jak komp się włacza to wyje przez 5 minut tak że potrafi mnie obudzić :smiley: Ale jest okazja, to odkurze.

Jeszcze jeden screen z cpu-z:

http://img684.imageshack.us/img684/1912/cpuz2j.jpg

Na allegro małe tych Kingmaxów. Najwięcej kości po 512MB. To podejdzie: http://allegro.pl/kingmax-mars-1gb-ddr2 … 16503.html ??

Nie musi koniecznie być Kingmax, bo rzadko się zdarza żeby kości różnych marek się “gryzły” ale warto sprawdzić przed zakupem. I faktycznie więcej jak 800 Mhz Ci nie uciągnie, swego czasu miałem CPU na 775, i ni chuchu herca więcej.

Czyli jak to sprawdzić? :slight_smile:

Najprościej to pożyczyć od kogoś kość, wsadzić do komputera i odpalić, jeśli nie będzie żadnych błędów i prawidłowo Ci wykryje rozmiar to znaczy że jest ok. I pamiętaj że taktowanie zależy od najniższej (najwolniejszej) kości więc nie kupuj 8-setki bo z tego co widze Kingmax jest na 400 MHz.

Nie mam takiej możliwości. Spytam się kolesia z aukcji czy będzie pasować.