Jaki RAM mam wybrać do laptopa?

Chodzi o to że mam w laptopie 512 RAMu DDR2 533MHz, no i moje pytanie jest takie czy jak kupię sobie 1GB DDR2 533MHz to czy nie będzie problemów z poprawnym zainstalowaniem tego RAMu. Pytam ponieważ obiło mi się o uszy że najlepiej dokładać taki sam RAM jaki ma się w kompie. A czy taktowanie zegara musi być takie same aby się nie gryzły, czy nie koniecznie. Bo jak nie to kupię 1GB 633MHz. Co o tym myślicie?

wyczystko masz w manualu do laptopa, zajrzyj (ewentualnie na stronę producenta laptopa) a dowiesz się jakie kombinacje pamięci obsłuży twój laptop.

ewentualnie podaj markę i model laptopa :wink:

Toshiba Satellite L100-119 (swoją drogą bardzo dobry laptop:)), procesor Intel Celeron M 1,6 GHz. Wiem że mam w nim miejsce aby na dwie kości i dlatego chce kupić w miarę możliwości największy RAM.

Nie ma sensu kupować szybszego ramu bo i tak zwolni do szybkości tego co masz.

Ale szybszego w tym sensie że z większą częstotliwością taktowania czy pojemnością RAMu?

szybszego w tym sensie że 667MHz do 533.

Różnica w cenie mała jeżeli chodzi o goodram.

kupiłem 2 kostki kingstona 1Gb 533 Mhz, wybór niczego sobie a i komp dostał kopa :smiley: , wychodzenie z jakiejkolwiek gry trwa teraz sekundę, a nie jak przedtem na 512 Mb, trwało to czasami nawet 8-15 sekund :!: