Jaki RAM wybrać Mushkin 1066 czy GoodRAM 900?

Mam pytanie [jak w temacie] odnośnie wyboru pomiędzy pamięciami:

MUSHKIN DDR2 2048 PC1066 DUAL CL5 HP

GOODRAM DDR2 1024MB PC900 PRO X2 [2 kości]

Więc… jaka będzie bardziej “krętliwa” oraz zapewniająca lepszą wydajność…

Dodam, że planuje kupić płytę główną Gigabyte EP-35C DS3R

Obie pamięci są bardzo dobre, do tego Mushkina masz pewność, że osiąga ona taktowanie powyżej 1ghz, a z tymi GoodRami to zazwyczaj jest świetnie, ale co jak trafisz na padake? :stuck_out_tongue: Lepiej Mushkin moim zdaniem, choć GPro też rewelacyjne są.

Jak dla mnie polskie Goodarm’y

jeszcze mam takie pytanie czy ta płyta główna którą podałem w pierwszym poście będzie obsługiwać napięcia Mushkina ??

Będzie.

Nie żebym się czepiał/był złośliwy/itd. etc. ale ile jeszcze będziesz zakładał tych tematów pytając się w kółko o te ramy ??

GoodRam Pro 900 D9GMH

a przy OC gdy będę chciał zwiększać napięcia… płyta pociągnie ??

a może OC dla tych RAM’ów nie jest potrzebny #-o ??

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 20:38 został dopisany post przez milan.torun

Powtarzałem to już kilka razy, ale powtórzę jeszcze raz… za każdym razem biorę tą znaną pamięć [GoodRAM PC900], ale pytam użytkowników o porównanie jej z innymi. Po prostu próbuje wychwycić lepsze pamięci…

Masz i łap - 2x1GB OCZ Flex 1200MHz CL5 chłodzone cieczą only 945zł

no w sam raz… tylko nie na mój budżet

czemu jesteś taki kąśliwy… nie podoba ci się, że zakładam tematy czy jak… ja chce po prostu mieć jak najlepszy wydajnościowo, a przy tym tani PC :expressionless:

powtarzam pytanie:

a przy OC gdy będę chciał zwiększać napięcia… płyta pociągnie ??

a może OC dla tych RAM’ów nie jest potrzebny #-o ??

W dniu 19.05.2008 , o godzinie 20:38 został dopisany post przez milan.torun

Raczej 1100Mhz na ramach czy 1200mhz dużej różnicy w normalnym użytkowaniu nie zmieni, może tylko w superpi , bierz goodram pro i będzie gites. Poczytaj o podkręcaniu bo widzę że trochę zieleń.

Przypomnij mi bo może mam “małe” luki w pamięci ale czy nie chciałeś kompa do 2k i czy nie dostałeś najlepszej propozycji jaką mogłeś otrzymać ??

Ja kąśliwy ? Ależ skąd, nie można być takim w stosunku do user’ów zakładających po 1000 razy te same tematy(ogólnie). Nie wiem czy są jakieś kłopoty z techniczne z tym forum a może usunęli wyszukiwarkę ??

Wiecie co, przypomniał mi się teraz gość, który 4-5 razy założył temat o kupnie/podkręcaniu GF 7300GT. Pamiętacie go?

A co do tematu… Goodram PRO, choć są problemy z dostępnością. Ogólnie bierz takie ramy, by były na micronach D9GMH, Mushkiny też powinny być na nich zbudowane.

Obie pamięci są bardzo dobre chociaż ja skłaniałbym sie ku Mushkin’om