Jaki RAM wybrać?

Witam chciałem dokupić sobie drugą kostkę RAM 2GB…

Posiadam GoodRam 2GB DDR3 535Mhz, lecz na allegro nie widziałem o częstotliwości takiej samej.

Czy opłaca się kupić ta kość w sklepie komputerowym? Czy lepiej kupić nieużywaną kość 4GB DDR3 1333Mhz za 79 zł?

Mam z tym problem ponieważ jak mam 535Mhz to nie mogę kupić o np. 800Mhz bo nie będzie działać …

DDR3 535MHz?

PRzeczytałeś to pewnie w CPU-Z, prawda? Więc tam częstotliwość jest podzielona przez dwa.

535 + 535 = ok. 1066MHz

Takie pamięci musisz kupić.

Jeśli kupisz szybsze, to będą działać, ale z prędkością niższą. Dostosują się :slight_smile:

Nie jest podzielona, tylko jest podawana częstotliwość rzeczywista pracy pamięci RAM (a nie RAMu jak to napisał Devicet )

1066 MHz jest to częstotliwość efektywna pracy pamięci DDR (przenoszenie informacji w zboczu wznoszącym i opadającym sygnału)

Najczęściej u większości sprzedawców jest podawana częstotliwość efektywna (większa) bo ładniej wygląda marketingowo :wink:

Częstotliwość to nie to samo co szybkość - czyli np - pamięci o większej częstotliwości nominalnej dostosują ją do niższych wymagań pozostałych układów (oczywiście w pewnych granicach)

Na kostce pisze GoodRam DDR3 2GB 10600 DIMM tak przeczytałem tym programem.

Później chciałem zobaczyć co pisze na kosci lecz źle ja włożyłem i przepaliła się. Poczułem tylko zapach. Czy tylko pamięc RAM się przepaliła ? BIOS 3 razy ,pipka’’ płyta g. to msi

Włożyłeś odwrotnie czy nie do końca wcisnąłeś moduł?

Jeśli odwrotnie, to czym sobie pomagałeś? Młotkiem? Przecież nacięcie na płytce nie jest symetrycznie na środku i trzeba się natrudzić aby odwrotnie zamontować.

Z tym pytaniem to do wróżki.

Jeśli po wyjęciu tej spalonej pamięci nadal są problemy, to prawie 100% pewności, że płyta główna nadaje się do utylizacji.

Bez młotka łatwo poszło… Odwrotnie włożyłem. Diody działają odgłosy też nie wiem czy coś z płytą się stało.

Prosiłeś mnie żebym tu wrócił, ale w czym mam pomóc?

Nie wiem czy z płytą się nic nie stało…

Innego komputera nie mam żeby sprawdzić.

Zamówiłem 4gb ram (1kość), po zainstalowaniu kości jak wszystko będzie dobrze działać to znaczy że wszystko ok?