Jaki rodzaj etui lepiej chroni telefon - back case czy flip cover

Hej,

 

Lumia w drodze i zastanawiam się nad zakupem etui.

 

W grze wchodzi etui z klapką (Flip Cover) oraz gumowe plecki (Back Case). Które Waszym zdaniem lepiej spełnia swoją rolę, czyli chroni telefon przed uszkodzeniami i zarysowaniami?

Etui TPU lepiej pochłania siłę uderzenia, Flip Cover lepiej chroni przed zarysowaniami ekranu, słabo natomiast pochłania siłę uderzenia.

Moim zdaniem najlepszą kombinacją jest porządne TPU + porządna folia na ekran(np. 3mk)

A co myślisz o fabrycznej folii na Lumii 520?

 

Widzę w podpisie, że miałeś lub masz Lumię 520 - polecisz mi coś konkretnego? TPU oraz folię?

Fabryczna folia jest od razu do zdjęcia i wyrzucenia, bardzo szybko pojawiają się na niej rysy i staje się szorstka. 

 

Ja mam zwykłe etui S-Line do zdobycia na Allegro za grosze(6zł?) i folię 3mk (tą: http://allegro.pl/nokia-520-lumia-folia-3mk-solid-jak-shield-i4233980537.html) na te folie nie żałuję, mam je na czterech urządzeniach i nic się z nimi nie dzieje. Tańsze też są dobre, więc można śmiało kupować. 

Lumie mam ponad rok i w tej kombinacji telefon wygląda jak nowy, zdjąć tylko etui i folię i powiedziałbyś, że prosto z salonu a wcale jej nie oszczędzam, na rowerze robi za nawigację/licznik/kamerę i zdarzyło mi się, że parę razy upadła na żwir, beton czy pokonała samodzielnie wszystkie schodki :wink: Etui za to wygląda masakrycznie. 

 

Przy okazji znalazłem ciekawą hybrydę silikon/flip cover: http://allegro.pl/niepekajace-etui-do-nokia-lumia-520-525-2xfolia-i4255003057.html wyglada całkiem ciekawie. 

Flip Cover jednak optycznie mi się średnio podoba, tutaj plecki wyglądają według mnie dużo ciekawiej.

 

Zamówię w takim razie tą folię, mam nadzieję że nie będę miał problemów z nałożeniem. Można ją w razie czego poprawić jakbym źle nałożył? Czy jak raz przykleję i odkleję to do wyrzucenia?

 

Zastanowię się też w sumie nad tym Flip Coverem, wydaje się dobrym połączeniem.

 

Btw. Warto dołożyć do 3mk Rock?

Myślę, że nie warto dokładać do Rock, no chyba że potrzebujesz super porządnej ochrony ekran.

 

Folie można ściągać i nakładać dowolną ilość razy, polecam nakładanie folii na mokro: 

Może jestem staroświecki, ale uważam że telefon i woda to kiepskie połączenie :smiley:

 

W takim razie zdecyduje się chyba na http://allegro.pl/etui-s-line-nokia-lumia-520-525-folia-i4228435787.html + http://allegro.pl/nokia-520-lumia-folia-3mk-solid-jak-shield-i4233980537.html. Te plecki wyglądają w porządku i wydaje się, że z przodu mają wyższe brzegi, aby chronić wyświetlacz.

 

Dzięki!

Też mi się pobił ekran po upadku i zastanawiam się nad jakimś etui, gdy będę kupował kolejny sprzęcik. Pytanie jaki pokrowiec, aby był wytrzymały i chronił smartfona przed tego typu upadkami?

Dobrej klasy pokrowiec potrafi kosztować kilka dyszek. Ale wydaje mi się, że nie ma co na tym za bardzo oszczędzać, bo jednak dobrej klasy pokrowiec zarabia na siebie, w postaci braku konieczności naprawy telefonu, wyświetlacza.
Jeżeli chodzi o koszta, to odsyłam do https://www.izigsm.pl/sklep-pokrowiec.html
Mają tam duży wybór w różnych opcjach cenowych, w zasadzie do każdego modelu telefonu.

Zależy jaki model urządzenia

Chcecie platynową czy diamentową łopatę? 4 lata to już chyba dość blisko rekordu forum…

Po pierwsze, bardzo daleko od rekordu forum.
Po drugie, IMO temat ciągle aktualny, to bump a nie odpowiedź na starożytne pytanie :wink:

Nie marudź. To że temat jest wiekowy nie oznacza jego zamknięcia a wręcz kontynuowanie ciągłe.

O ile dobrze patrzę to autor dostał swoją odpowiedź już dawno temu, druga sprawa to temat był o etui na lumie a nie po prostu jakie etui na byle jaki telefon.

Swoją drogą, po co robić burdel z forum?

W tytule jest "Jaki rodzaj etui lepiej chroni telefon - back case czy flip cover ", nie ma ani słowa o Lumii… Więc czemu by tego nie kontynuować? Co do burdelu na forum, masz do wyboru 2 modele:

  • 1 temat = 1 problem = zamykamy (AKA elektroda style)
  • 1 temat = x problemów i dopisywanie kolejnych przez zainteresowanych = temat nigdy nie wygasa

Z punktu widzenia porządkowego jeden i drugi robi burdel, bo albo mamy tysiące pustych tematów z tym samym problemem, albo mamy jednego tasiemca, ale mam wrażenie, że na DP obowiązuje raczej ten drugi model :slight_smile:

Widzę że główny portal wszystkim w głowach sieczkę zrobił…

Może warto przeczytać coś poza tematem?

Pierwsza opcja zawsze jest najlepsza bo pomagasz jednej konkretnej osobie, łatwo jest wejść w dyskusje i szybko pomóc a nie przebijasz się przez 20 innych dyskusji żeby dobić się do swojego “klienta” i nie ma żadnego burdelu, to forum tak działało przez lata i jakoś miało się dobrze, o wiele lepiej niż teraz.

Ja tylko przytaczam główną myśl w idei kolegi @tomekb który rzekł by tematów nie zamykać. A jeśli nie zamykać to po co dublować - może ktoś inny będzie potrzebował odpowiedzi. Wiesz, gdyby w temacie było coś na kształt “jaki Case do Lumii” a kolega @sdlike napisał by o andku, to bym to zgłosił jako niewłaściwy dział.

A ja tylko mówię jak ta “idea” szkodzi. Cóż, czas i z forum się ewakuować…

Droga wolna. Ja tu jeszcze trochę zagrzeję miejsca. Jestem marzycielem i wciąż mam “nadzieję” że coś się ruszy na lepsze.

@anon54006378 @lordjahu @hindus

Archeologia swoją drogą. Większy szit to to, że tego typu wątki - niezamykane stały się wylęgarnią genialnych spam-seo doklejek jak “spryciuli” - pierwszy post z 18 czerwca … reklamy gównianych stronek i sklepików …

Oczywiście od czasu do czasu trafi się “bystrzacha” z realnym “podobnym problemem jak aŁtor wOnDku” i dowali po 7 latach “oTświErZam plz pilne” w sytuacji, w której połowa linków wygasła, a sprzęt i ceny akcesoriów zmieniły się dziesięć razy …