Jaki rodzaj pamięci RAM?

Bardzo proszę
Bez%20tytu%C5%82u

Zainstaluj jeszcze może wszystkie visual c+ distribiution, directx itp. jakie magra w wymaganiach podane w necie, czasem bywa tak, ze gra nie startuje przez brak jakiegoś głupiego sterownika lub tylko 1 pliku.

Nie mogę odnaleźć tej płyty głównej. Wychodzą mi jakieś stare Dell-e. Jeśli to jest gotowy komputer Dell to podaj jego nazwę, albo kod serwisowy z naklejki.

Chyba są zainstalowane

Ale wymagania dla gry jest 8 GB RAM , a u mnie jeszcze pracuje na tym system, więc przypuszczam, że to może być problem.
Gra się uruchamia i po 10 sekundach się wyłącza.

jako admin tak samo?

Bo to nie jest nowy komputer :slight_smile:
Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_rtm.101119-1850)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: Dell Inc.
System Model: Vostro 260
BIOS: BIOS Date: 07/04/12 19:03:08 Ver: 04.06.04
Processor: Intel® Core™ i5-2400 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs), ~3.1GHz
Memory: 8192MB RAM
Available OS Memory: 8174MB RAM
Page File: 4993MB used, 19528MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11

Ale wymagające programy do projektowania i animacji na nim pracują bez oporów.

Tak, zaczyna się muzyka jak na XBOX - ie i po 10 sek się zamyka

Jeśli to jest ten komputer (Dell Vostro 260), to z instrukcji wynika, że nie obsługuje więcej niż 8GB pamięci (2x4GB)
Instrukcja - strona 44, dane techniczne.

To jest ten
a ten PDF wychodzi błąd

Coś się na tej stronie pierdasi z linkami albo ja nie umiem wstawiać - w każdym razie chyba poprawiłem.
Komputer niestety wyposażony jest już w maksymalną ilość pamięci RAM. Więcej nie dołożysz.

Ja dopiero kupowała,m te RAMy , bo on miał 4 GB, a co się może stać jak wstawi się więcej

Płyta główna (Strona 5) ma 2 sloty na pamięć RAM, do każdego z tych slotów możesz wsadzić moduły o pojemności 1, 2 lub 4 GB. U ciebie już jest maksymalna ilość, większych kości komputer nie rozpozna i się nie uruchomi najprawdopodobniej.

1 polubienie

A wymiana płyty głównej ?

Pewnie możliwe (jakieś używki z allegro nie wiadomo w jakim stanie), ale raczej nieopłacalne.

Zresztą w tych tematach to już poczekaj na kogoś, kto w tym siedzi i może coś wymyśli. Mnie się już oczy z lekka kleją dzisiaj i mózg nie pracuje :wink:

1 polubienie

Dziękuję :slight_smile:

PS: nie znam gry, która nie uruchamia się mając 8GB RAM.

Problem może też być w braku jakies tam instrukcji w procku…. to jednak 10 lat w tył…

To fail dell, brzydka nazwa pliku.

Zawsze możesz unikać by link był sam w osobnej linii.

Tylko tak w ramach klarowania tematu. Córa dostała po tacie w spadku takiego V260 do zabijania.
Potrzebuje to kości DDR3L, maksymalnie 8GB (może być w jednej kości), ale powyżej tej wartości nie zadziała.

Info może się przydać komuś kto nie będzie miał innego wyjści (np uszkodzony jeden slot), bo instrukcja o tym nie wspomina.