Jaki rodzaj pamięci RAM?

Witam
Proszę o pomoc w doradzeniu jaka pamięć będzie najlepsza.
W tej chwili mam
Typ pamięci DDR3
Format modułu UDIMM
Producent modułu (ID) Samsung
Rozmiar 4096 MB
samsung ddr3 8gb ram dual channel (2x4gb)

A chcę mieć większą pojemność.

Bez%20tytu%C5%82u

Wrzuć proszę z zakładki SPD, tam jest podane oznaczenie modelu. Najlepiej zawsze szukać taką samą kość bo daje najwyższą szansę, że będą działać razem poprawnie.

1 polubienie

No właśnie szukam i nie wiem, które wybrać :slight_smile:

Bez%20tytu%C5%82u

Szukaj po modelu:
M378B5273DH0-CK0

1 polubienie

Model to już raczej stare pamięci, a nie można dodać innej firmy?

Potrzebne mi jest 16 GB RAM i to właściwie na teraz , pomoże ktoś ?

Teoretycznie takie powinny pasować: Morele, ale jak podasz model płyty głównej, to może ktoś ci sprawdzi w instrukcji obsługi kompatybilność.

Wrzuć proszę screen z zakładki mainboard.

Bez%20tytu%C5%82u

Ok :slight_smile: chodzi o to, że zakupiłam ARK:Survival Evolved na XBOX ONE i próbowałam zagrać na komputerze przez streamowanie, ale nic nie wychodziło, więc kupiłam na PC.
Niestety nie mogę ruszyć, bo chyba za mało RAM jest na moim komputerze.
A co mnie zaskoczyło to to, że po zainstalowaniu gra zajmuje 189 GB.

Robi się offtop, ale to co piszesz jest dziwne, bo steam podaje minimalne wymagania tej gry jako:

  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions)
  • Procesor: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 or better
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB or better
  • DirectX: Wersja 10
  • Miejsce na dysku: 60 GB dostępnej przestrzeni

Czy grę kupiłaś przez Steam?

Nie , nie korzystam ze Steama.

Windows aktywowany przez MS czy aktywatorem?

Jeszcze nie aktywowałam, bo dopiero wgrałam po formacie, ale jest oryginalny, zakupiony wraz z komputerem w sklepie.

Czyli masz płytę instalacyjną klucz i naklejkę, czy jakiś lokalny serwis za przysłowiowe ładne oczy zainstalował ci system? Bo świadomie nie dopłaciłabyś za droższą wersję systemu ze względu na dodatki których nigdy nie wykorzystasz. Podejrzewam tak tym bardziej ponieważ piszesz, że kupiłaś ARK Survival Evolved spoza steam, a takiej na stronie producenta, ani po sklepach nie widzę - ta gra jest sprzedawana tylko przez steam… Więc?

Płaciłam za komputer z systemem, do tego dokupiłam nową kartę GeForce GTX 1050 Ti , którą mi założyli i po 3 godzinach odebrałam komputer. ARK na PC był kupiony w MediaMarkt.
Swoją drogą dziwne pytania zadajesz, które nie mają nic wspólnego z tematem.

Na zadane w temacie pytanie udzieliłem już odpowiedzi podając link do sklepu gdzie możesz wybrać kości odpowiadające parametrom twoim. Napisałem też, że jeśli chcesz, aby sprawdzić kompatybilność wybranych kości, to musisz podać model płyty głównej - na to pytanie ty nie odpowiedziałaś i zaczęłaś temat dziwnego zachowania systemu operacyjnego, lub gry. W takiej sytuacji logicznym jest ustalenie w pierwszej kolejności czy mamy do czynienia z wersją piracką, czy nie, bo w pirackiej ciężko stwierdzić przyczynę anomalii. Nie wiadomo co “dobroduszny” cracker dołożył do swojej “darmowej” wersji.

Ja mam wszystkie gry w pudełkach i nigdy nie korzystałam ze Steama i nie będę korzystać.
Dziękuję za pomoc , udam się do sklepu, by dopasowali mi pamięć.

Znalazłam taką pamięć, czy ona jest dobra ? Czy mogę założyć 2 szt https://www.neo24.pl/goodram-8gb-ddr3-gr1333d364l9-8g.html?___store=neo24&utm_source=Ceneo&utm_medium=referral&utm_campaign=Komputery&utm_content=Pamięci%20RAM&utm_term=-3064494&ceneo_spo=true

Nie bardzo. Ma niższe taktowanie niż twoje i jest w jednej kości 8 GB, a nie 2 kości po 4GB, aby pracowały w dual channel (co daje większą prędkość).

Model płyty najwygodniej możesz sprawdzić tak jak napisał @panicagaming, czyli otwierając ponownie cpu-z i przełączając na zakładkę mainboard. Wrzuć tutaj screena tak jak to robiłaś wcześniej.

Z tych, które ci podałem najtańsze będą te: https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr3-8-gb-1600mhz-cl11-f3-1600c11d-8gis-723084/ i prawdopodobnie będą pasowały, ale dla pewności lepiej sprawdzić w instrukcji płyty.