Jaki router adsl dobry na słabe łącze w Netii?

Witam

Net mam z Netii na lini TPSA 6MB. Często traci synchro na obecnym routerze TP LINK TD-W8901G i na modemie thomsona. Linia jest słaba co widzę po parametrach.

Jaki router polecacie na linie z SNR 9down i 8up oraz tłumieniem 35,5 i 20? Znajomy mi polecał Netgeara dgn2000 bo niby na jakimś porządnym chipsecie jest albo coś innego na takim samym chipsecie. Ponoć asmax dawany teraz w netii też na tym układzie jest, czy komuś działa ten router na podobnych parametrach łącza? Jest on w sumie najtańszy teraz, więc czy może to być dobry wybór?

Mam ten sam problem, niestety wymiana routera niewiele pomoże, musisz reklamować linię.

Bzdura. Zmieć router na taki z chipsetem broadcom.

Właśnie:) Chodzi mi o to żeby nie było sytuacji, że kupię taki router i problem pozostanie -> 200zł w błoto. Na tych parametrach linii podanych w pierwszym poście nie będzie tracić synchro router z chipsetem broadcom?

Nie powinien bo parametry nie są graniczne.

Dzięki śliczne. Na szczęście będę miał na test niedługo asmaxa na tym broadcomie i będę mógł przetestować przez jakiś czas:)

Właśnie to miałem powiedzieć - testy testy testy - każda linia jest inna - często ze względu na różne chipsety routery chodzą lub nie.

Witam

Przetestowałem swoje łącze na asmaxie 1004g i… problem zniknął:)

24 godziny i żadnych zerwań, pingowałem coś tam dziś przez 6h i tylko 22 braki odpowiedzi.

Statystyki wyglądają teraz następująco:

SNR Margin (dB): 13.9 15.0

Attenuation (dB): 34.0 17.0

Tak więc jeśli ktoś ma podobny problem z Tp link td-w8901g to polecam zainwestować parę złotych w tego asmaxa (na allegro można za 50-60zł wyciągnąć nófkę:P)

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.