Jaki router ADSL w rozsądnej cenie mam wybrać

witam,

zamierzam w niedługim czasie skorzystać z usług Netii w zakresie - dostępu do internetu, jako że w domu mam dwa komputery musze użyc jakiegos routera do rozdzielenia sygnału.

co byście polecali w cenie do ok 150 zł

Linksys AM200-EU ADSL/ADSL2+ Modem/Router (Annex A) - czy to byłby dobry wybór ?

lub

US Robotics ADSL2+ Router (w/USB) - USR9112

jeśli macie lepsze propozycje to słucham :slight_smile:

Ten sprzęt co proponujesz jest NIEPORóWNYWALNIE lepszy od wszystkiego co oferuje TP czy Netia, więc napewno będziesz zadowolony. Gdybym ja wybierał to wziął bym ten drugi, ponieważ już korzytałem ze sprzętu tej firmy i byłem zadowolony.

Te modele które podałeś to produkty firm z “górnej półki” w tej dziedzinie- napewno będą chodziły bez zastrzeżeń którykolwiek zakupisz.

witam ten modem ma tylko jedno wyjście RJ-45 czy jak podłącze osobnego switcha to wszystko będzie współpracować i będe mógł podzielić to na wiecej komputerów?

jakim kablem to zrobić (modem <-> switch) scrosowanym czy nie

Weź ten pierwszy

Również proponuje Linksysa, a co do podziału to będziesz mógł wszystko podzielić podłączając osobny switch, tylko wszystko musisz łączyć kablami prostymi nie scrossowanymi.

Złączono Posta : 10.07.2007 (Wto) 23:07

Chyba że chcesz podłączyć 4 kompy to proponuje dołożyć trochę kasy i kupić router z wbudowanym switchem.

ja bym wybrał linksysa… ale takiego, btw. mam go :wink:

odrazu masz WiFi, co pewnie w przyszłości może sie przydać.

cenie go za parametry, a przede wszystkim - nie przegrzewa się, jak inne routery z niższej półki (czyli te tańsze) nawet przy 24 godzinach pracy.

Panie fifkorn - wszystkie routery (do użytku domowego) mają wbudowany 4-portowy switch… :expressionless: przynajmniej 99% routerów tak ma - te zaproponowane przez kwasna pikla też.

Co do US Robotics ADSL2+ Router (w/USB) - USR9112 to się nie wypowiadam, bo niestety nie miałem styczności - ale też jest (bodajże) dobry :wink:

Acha pamiętaj o jednej rzeczy przy wyborze sprzętu sieciowego na linie ADSL - rodzaj Anneksu

Generalnie Annex A (linia analogowa) używany jest (jeszcze !) przez Tepse i jak właśnie sprawdziłem - też przez Netię

Annex B (linia cyfrowa) - DialNet, Net24…

Ważne jest sprawdzenie jaką linią dysponuje operator i pod to dobrać router lub inne urządzenie sieciowe.

PZDR

kwasna pikla , ja polecę ruter taki jak dał mrbungle , sam z takiego korzystam, ostatni raz wyłączyłem go z prądu około miesiąca temu i w ogóle się nie grzeje.