Jaki router bezprzewodowy? D-link DIR 615?

Witam.

Mam zamiar kupić router bezprzewodowy. Od razu przyznam, że nie mam zielonego pojęcia czym się kierować przy wyborze, również będę miał kilka pytań odnośnie działania tego urządzenia.

Mieszkam z domu szeregowym (szeregówce), każdy wie jak one wyglądają (stosunkowo wąskie a wysokie). Gdyby przeliczyć cały dom na normalne piętra to ma ich 3.

Obecnie posiadam zwykły router Pentegram Cerberus. Są do niego podłączone dwa komputery za pomocą kabla.

  1. pierwsze pytanie - czy jak kupie router bezprzewodowy to te dwa komputery będą mogły być nadal podłączone za pomocą tych samych kabli? Są to zwykłe kable sieciowe.

Nie wymagam od routera żadnych cudów - ma tylko bezproblemowo działać - maja być do niego podłączone dwa komputery za pomocą kabla oraz dwa komputery podłączone bezprzewodowo. No i żeby zasięg ten router miał dobry bo mieszkanie nie jest takie małe - a komputery są od siebie znacznie oddalone.

  1. drugie pytanie - jaki router polecacie żeby odpowiadał wymaganiom powyżej (z pkt 1)? Zainteresował mnie model D-link DIR 615

http://www.uno.pl/t_23639/wl-500w/ :lol:

Hym…a gdzie odpowiedzi na moje pytania? :smiley:

A po drugie ten Asus co podałeś to trochę drogi. Patrząc na moją propozycję można się domyśleć że chodzi mi o coś ok 150 - 180zł. :slight_smile:

ad1. tak te komputery nadal będą mogły być podłączone za pomocą tych samych przewodów. nic nie musisz zmieniać

ad2. DIR-615 bezproblemowo działa u kilku moich klientów na odległości standardowych 2 pięter “blokowych” :slight_smile: ten routerek ma 2 anteny można z nimi troszkę pokombinować jeśłi sygnał będzie słabszy , można je też odkręcić i wstawić większe , mocniejsze do użytku wewnątrz pomieszczeń. Ogólnie router bardzo dobry, nie wiesza się, nie grzeje zbyt mocno.

Piszesz że nie masz zielonego pojęcia czy się kierować przy wyborze, więc wspomnę tylko że ten router nie nadaje się do łącz ADSL /neostrada, netia i pochodne/.

To powstaje problem. Ponieważ mam właśnie neostrade. Czemu się nie nadaje? Proszę również o podanie takiego który będzie pasował do neostrady 1mega, który jest w podobnej cenie:-)

Ano nie nadaje się ponieważ nie ma on wbudowanego modemu ADSL, mógłbyś go podłączyć jeśli miałbyś dodatkowo modem ADSL ze złączem RJ45, apodejrzewam że masz Sagema albo Thompsona czyli standardowy modem od neo. Musisz szukać routera z modemem ADSL. W tej cenie ciężko będzie dostać router o podobnych możliwościach jak DIR-615, zbliżonym modelem jest DSL-2740Bjednak jest sporo droższy od 300 zł w górę lub DSL-2640B z tym że ten ma tylko jedną antenę i przy kilku poziomach w mieszkaniu / domu może być problem z zasięgiem na wyższych kondygnacjach.

nie polecam w twojej konkretnej sytuacji nic z produktów TP-link, Edimax, Asmax, Linksys z nowej serii z wbudowanymi antenami, cężko będzie Ci w takiej cenie znaleźć coś co zapewni Ci sygnał na wszystkich poziomach. Trzeba by to pomierzyć i posprawdzać zanim wydasz pieniądze. W wielu sklepach można wziąć sprzet sprzęt “na próbę” za niewielką opłatą 20 - 30 zł, zanstalować przetestować i dopiero kupić.

Alternatywą jest jakiś zwykły router + APek na kablu na wyższej kondygnacji ale to też wydatek minimum 250 - 270 zł.

Jest jeszcze jedna opcja zostawiasz wszystko jak masz kupujesz tego DIR 615 i podłączasz go kablem do obecnego pentagrama, /z pentagrama wychodzisz kablem z do dowolnego gniazda LAN do DIR615 do gniazda WAN, ważne tylko aby pentagram i D-link działały w różnych podklasach IP czyli np pentagram 192.168.0.1 , a d-link 192.168.1.1 w d-link WAN na dhcp, i masz sieć bezprzewodową. Minusy - problemy z prawidłowym działaniem programów p2p i gier on-line

Powiem tak nie mam żadnego modemu od neo - ani Thompsona ani Sagema. Załączam zdjęcia bo wytłumaczyć chyba nie umiem:

cerb1zw5.th.jpg

cerb2mg9.th.jpg

Tak o mam. Czyli ten mój router pentagrama ma wbudowany modem ADSL?

A teraz bez zbędnego kombinowania. Cena powiedzmy że może być do około 300-400zł. Jakoś przeżyje :slight_smile:

Podaj jakiś dobry, niesprawiający problemów z całkiem sporym zasięgiem, żeby miał wbudowany ten modem ADSL. (czyli żebym miał tylko jedną skrzynkę, a nie dwie).

Tak ten pentargam ma wbudowany modem ADSL. Jeśli chcesz wydać 300 - 400 zł to polecam D-linka DSL-2740B nie powinno być większego problemu z sygnałem na wyższych kondygnacjach.