Jaki router bezprzewodowy Linksys do LAN?

Witam,

Jestem podłączony do LAN z e-wro. IP mam oczywiście stałe. Chciałbym rozdzielić łącze na dwa kompy - desktop będzie podłączony normalnie kablem, a laptop bezprzewodowo. Jaki router byście mi polecili z oferty Linksys? Czy model WRT54GL w 100% sprawdzi się w moim przypadku?

Mam jeszcze pytanie dotyczące MAC. Sieć e-wro zabezpiecza się przed włamaniem w sposób taki, że zapamiętuje adres MAC karty sieciowej przy pierwszym logowaniu. Czyli jak podłącze router to nie będe miał w ogóle neta, dopóki nie zgłosze operatorowi zmiane adresu MAC, zgadza sie? Czy w routerach jest możliwość podmiany adresu MAC, tak abym wpisał MAC karty sieciowej mojego kompa i nie musiał niczego zgłaszać?

pzdr

WRT54GL to bardzo dobry router, jego możliwości znacznie się zwiększają po wgraniu alternatywnego oprogramowania np. Tomato. Ma też opcję klonowania adresu MAC tak więc będzie udawał komp do którego masz podłączony internet.

A jego parametry pod względem przepustowości są ok? Mam niezły LAN 10/100, w obrębie sieci miejskiej ale i nie tylko transfery są super, zastanawiam się czy ten router ich nie ograniczy (?)

Podajcie jeszcze jakiś sprawdzony model routera Linksysa, który mógłbym brać pod uwage, a który przewyższa funkcjami tego WRT54GL.

edit.

Zastanawiam się jeszcze nad modelem WRT160N-EE. Posiada funkcje FastEthernet, ktorej chyba nie ma WRT54GL. Co o nim sądzicie? Będzie lepszy?

Ja mam 160N, uzywam go juz od chyba pazdziernika ubieglego roku. Dziala 24h/na dobe i jak narazie nic mu nie jest. O ile wiem, narazie nie ma do niego alternatywnego softu (nie zaglebialem sie w poszukiwania za bardzo:) ale linksys robi aktualizacje do firmware’u, wiec narazie nie narzekam.

:lol:

Fast Ethernet to jest standard, a nie funkcja, czyli 100Mbit przepustowości. Tak jak teraz jest w nowych kompach już Gigabit Ethernet.

Przy połączeniu kablem nie będzie ograniczał nic, o ile nie będzie miał żadnych reguł dotyczących ograniczania, przy WiFi wyciągnie jakieś 25Mbit max, kwestia jaki zasięg i jego jakość oraz poziom zakłóceń/szumów.