Jaki Router ? (Dla 20 Mb/s) Prosze o pomoc


(Rafalchrzann) #1

Witam.

Przeszedłem z 2 Mbit neostrady na 20 Mbit.

Umowa za niedługo wchodzi w życie i jest mi potrzebny jakiś w miarę dobry routerek ponieważ mam zwykły stary (7 letni) modem który nie uciągnie tego łącza:)

I zgłaszam się do was.. bo ja to jestem zielony jeżeli o to chodzi..

Jaki router mi polecacie do takiego łącza? Potrzebny jest Annex A z tego co się zorientowałem :stuck_out_tongue: mam racje?

Chciałbym mieć możliwość podpięcia pod niego więcej jak 1 komputer oraz by miał wifi.

Jak później podzielić ta łącze miedzy tymi komputerkami? ze dajmy na to żeby pierwszy miał 10 Mbit a drugi 6 Mbit a trzeci 4 Mbit?

Cena myślę tak max 200 zl

Bardzo proszę o pomoc!


(Crawd) #2

Witam.

Ten będzie idealny:

http://allegro.pl/tp-link-td-w8901g-router-wifi-neostrada-najtaniej-i1284010803.html

Mam go rok czasu.Nigdy się nie zawiesił,nie zrywa połączenia i dobrze rozsyła Wi-Fi.Konfiguracja jest bardzo prosta.Ogólnie za tę cene jestem zadowolony :smiley:


#3

rsxteam , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.


(Db2524) #4

Jeśli twój komputer z WI-FI obsługuje technologię N, to warto się zaopatrzyć w router w tą właśnie technologią.

Polecem TP-LINK TD-W8950ND

Prędkość po Wi-Fi między komputerami wynosi w praktyce 5-8MB/s.

Routery G w praktyce osiągają jakieś 2-3MB/s, a więc może delikatnie ograniczać twoje łącze. Oczywiście jeśli mówimy o Wi-Fi, przez Ethernet będzie zawsze pełna prędkość łącza.


(Longhorn2009) #5

TpLinki W8901, W8910 i inne w standardzie b/g odpadają jak do takiego łącza. Tylko n wchodzi w gre. Model to już nie jest tak istotny, szczególnie przy takim budżecie.


(system) #6

jasne ciekawe tylko dlaczego większość routerów ma przepustowość do 54 mega.

Idż chłopie do sklepu i tam się zorientuj nie kupuj nic na allegro.

Longhorn2009 a może od razu kupi sobie router o przepustowości do 9 Giga bo takie teraz testują w Stanach i Japoni. :smiley: :smiley: :smiley:


(Longhorn2009) #7

Koleś nie tym tonem do mnie! OK?

Teraz ci tłumacze o co chodzi z tym 54mbit bo widze że mistrzu nie w temacie :smiley:

54Mb to tylko prędkość TEORETYCZNA. Od tego trzeba odjąć prędkość jaką sie traci z powodu błędów w transmisji i jaką zajmują bity kontrolne, które sprawdzają czy dane poprawnie dotarły do odbiorcy. Do tego szybkość transmisji spada wraz z odległościom i ostatecznie z tych 54Mb robi sie o połowe mniej to na pewno.Trzeba pamiętać że nie tylko routery pracują w paśmie 2,4GHz. Jest to widoczne szczególnie jak sie włączy bluetooth w telefonie i spróbuj przesyłać coś przez sieć WiFi. Robi się wolniej? Jak ktoś mieszka w dużym mieście to nie ma tam jednej sieci na kilka km, tylko w wielu mieszkaniach są laptopy, więc jest też WiFi. A im więcej urządzeń tym ciaśniej w eterze i to też jest kolejny powód wolniejszej transmisji.

Urządzenia w standardzie n są zdecydowanie szybsze, korzystają z technologii poprawiąjących sprawność i szybkość transmisji, np. MiMo i ogółem mają lepsze procesory. Nie mam czasu i chęci już ci dalej tłumaczyć. Sam pewno jedziesz na jakimś routerze b/g i łączu max 1mbit, a tu mówimy o łączu 20mbit.

Z tym tekstem to pojechałeś całkiem po bandzie...


(Db2524) #8

Tylko zauważ, że teoretyczna prędkość ma się nijak do praktycznej.

W praktyce router G 54Mbps osiąga połowę swojej przepustowości. Czyli przy łączu 20Mb/s będzie pracował na skraju możliwości.

Do tego z routerem N będzie większa prędkość między komputerami w sieci.


(Aleksander) #9

... pod warunkiem, że karty sieciowe też będą "n".

Ja pracuję na TPLin`ku TD-W8960N, karty są b/g. Neostradę "20" mam od miesiąca i śmiga bardzo ładnie (wcześniej była "6"). Uważam, że sprzęt bardzo udany i w przystępnej cenie.


(Db2524) #10

Wspomniałem o tym.


(Rafalchrzann) #11

Widzę że polecacie 2 routerki które akurat oglądałem i się zastanawiałem nad nimi :smiley: i raczej byłbym skłonniejszy to tego troszkę droższego TP-Link TD-W8950ND z racji tego że ma lepszy standard pracy

Czyli sumując: Router - TP-Link TD-W8950ND będzie dobrym wyborem tak ?


(Db2524) #12

Tak. W prawdzie działa na zapchanym paśmie 2,4GHz, ale u mnie jest, oprócz mojej, 9 innych sieci Wi-Fi i nie mam żadnych problemów z szybkością.

Napisz na jaką odległość ma działać Wi-Fi jeszcze.


(Aleksander) #13

Musisz tylko pamiętać, że na zasięg możesz liczyć "w poziomie"; w "pionie" nie licz na zbyt wiele - tu będzie zdecydowanie gorzej.


(Rafalchrzann) #14

Myślę że to wi-fi ma działać w domu po prostu :wink: A nie mam piętrowego mieszkania :slight_smile: wiec myślę że nie będzie problemu :wink:


(Longhorn2009) #15

W domu to właściwie nie jest aż tak dokuczliwe, gorzej w szkole. Mamy ruter wifi na środkowym piętrze ale najczęściej jesteśmy na niższym i kicha... Wifi nie działa albo tak działa, że nk 10min sie ładuje ;/


(Rafalchrzann) #16

No rozumiem :smiley: u nas jest to samo, więc wiem o co chodzi :stuck_out_tongue:

Ok więc zdecydowałem, kupuję TP-Link TD-W8950ND

Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc w doborze dobrego routerka

Pozdrawiam!