Jaki router do bezprzewodowego internetu?

Witam.

Potrzebuję routera do odbierania internetu bezprzewodowo. Posiadam internet Z kablówki 1Mb. Proszę o poradę w związku ze sprzętem ponieważ kompletnie się na tym nie znam a chcę mieć internet w laptopie łażąc po mieszkaniu :smiley: (Jeśli chodzi o limit cenowy to ok 200 pln)

Z góry dziękuję za pomoc.

Linksys Cisco RangeBooster VPN Router 54Mbps 802.11g Wireless WRV200-EU w cenie ok. 200 zł właśnie

I to niby ma dwa radia ? żeby odbierać i nadawać ??

Do tego potrzeba dwa urządzenia, Access Point Client i Access Point do nadawania.

np. http://allegro.pl/item406380900_tp_link … _5dbi.html

dwa takie urządzenia :slight_smile: Tanie i w 200zł z przesyłką się zmieścisz, do tego pierwszego przykręcasz tą antenke co masz teraz i ustawiasz w tryb APC, wyszukujesz swoją sieć i się z nią łączysz, podmieniasz MAC adress sieciówki którą teraz masz w APC i dalej podłaczasz kabelek 1m skrętki(kat 5.e prosty) z porty LAN do portu WAN drugiego urządzenia, na nim konfigurujesz przydzielanie(DHCP, DHCP najlepiej) zabezpieczenie sobie wybierasz, kanał i nazwę SSID i laptopem się łączysz do swojej sieci.

Oczywiście to jest opisane do tego jak radiówkę rozdzielić, antena na dachu czy gdzieś indziej i czarny kabel z złotą końcówką do laptopa.

A po co ma to robić? Autorowi wątku chodzi o odbiór netu drogą bezprzewodową na laptopie a nie redystrybucji sygnału na kilka urządzeń. Wyraźnie napisał “posiadam internet z kablówki”

Przepraszam, niedoczytałem. MarS dobrze napisał.